Hiške na drevesih bodo del že obstoječega hotela, predstavljale pa naj bi novo izkušnjo za goste, ki si želijo bivanja v naravi. Njihovo koničasto obliko so navdihnila drevesa jelk in macesnov, ki rastejo na tem območju. Posamezna hiška meri od 35 do 45 kvadratnih metrov v dveh nadstropjih, povezujejo pa ju notranje stopnice.
Spodnje nadstropje je namenjeno dnevnemu delu s kotičkom za branje in počivanje, v zgornjem nadstropju pa sta spalnica in majhna kopalnica.
Hiške naj bi bile v celoti izdelane iz lokalnega lesa, v notranjosti bodo ohranili naravno barvo, med tem ko bodo na zunanji strani pobarvane v črno. Velik del površine hišk je zastekljen, saj okolica ponuja čudovite razglede na naravo.
Projekt, kot pravijo v biroju, izhaja iz oblike turizma, kjer imata narava in arhitektura glavno vlogo. "Verjamemo, da prihodnost turizma temelji na odnosu človeka z naravo. Dobro integrirana, trajnostna arhitektura lahko ta odnos še okrepi," še pravijo v milanskem biroju arhitekta Petra Pichlerja, ki ga je ustanovil leta 2015 skupaj z ženo arhitektko Silvano Ordinas. Pichler je diplomiral iz arhitekture na Dunaju, že med študijem je sodeloval s priznanimi biroji, kot sta biro Zahe Hadid v Londonu in OMA Rema Koolhaasa v Rotterdamu.