V Zgodovinskem atriju ljubljanske Mestne hiše je osrednja razstava o delu arhitekta, katere kustos je Andrej Hrausky. Njegova dela na Dunaju, v Ljubljani in Trstu so predstavljena na 50 panojih. Razstava je na ogled do 28. junija 2015.
Na Krakovskem nasipu je prav tako razstava, posvečena Fabijaniju. Gre za razstavo fotografij njegove arhitekture, ki jih je v fotografski objektiv ujel fotograf Miran Kambič. Ta razstava na prostem je na ogled do sredine septembra.
Poleg omenjenih razstav bodo tudi v Muzeju za arhitekturo in oblikovanje prav tako namenili nekaj pozornosti omenjenemu arhitektu, ki je pomembno prispeval tudi k modernemu urbanizmu. Temu področju njegovega dela bodo v MAO pripravili konferenco, na kateri bodo različni predavatelji s teoretičnimi in praktičnimi primeri poskušali odgovoriti na vprašanje, s kakšnimi temami, vprašanji, metodami in pristopi se bo urbanizem ukvarjal v prihodnosti.
Arhitekt Maks Fabiani (1865-1962), ki je pustil močan pečat tudi na podobi Ljubljane, je bil eden tvorcev Dunajske secesije. "Bil je tudi avtor nove urbanistične zasnove Ljubljane po katastrofalnem potresu leta 1895, ki je določila osnovo, na kateri je svoje videnje mesta kasneje razvijal Jože Plečnik."
Na Dunaju je Fabiani postavil tri palače, ki so spadale med najznamenitejša arhitekturna dela iz začetka 20. stoletja, med njimi je najbolj znana palača z observatorijem Urania. V Trstu je načrtoval Narodni dom in v Gorici Trgovski dom, ki sta bila kulturni in gospodarski središči tamkajšnjih Slovencev.