Londonski oblikovalec se je lotil projekta 22-nadstropnega stolpa v Singapurju, ki ga je navdihnil ustanovitelj mesta Lee Kuan Yew. Njegova vizija je bila Singapur spremeniti v vrt. Eden ima zato vertikalni vrt, ki ga sestavljajo balkoni v obliki cvetnih listov.
Thomas Heatherwick je odrasel v hiši z vrtom, zato prisega na biofilijo (potrebo človeka, da se poveže z naravo). Po njegovem to pomeni uporabo čutov, kot so vid (gibanje rastlin), sluh (šelestenje listov v vetru) in vonj (cvetenje), ki v stavbah brez zelenja manjkajo.
Snovanje stavbe z biofilijo v okolju, kjer je vlažnost visoka preko celega leta, je zahtevalo premišljeno načrtovanje. V stavbi je okoli 20 stanovanj, okna pa so razporejena tako, da prebivalcem omogočajo razgled za 270 stopinj, predvsem pa lahko uživajo v pogledu na tri zelene balkone. Heatherwick se je odločil za tropsko zelenje, ki ustavlja neposredno sončno svetlobe in se premika skupaj z vetrom. Razporeditev oken omogoča prepih, s katerim naj bi se prebivalci izogibali uporabi klimatskih naprav.
V notranjosti so uporabljeni naravni materiali: hrastov parket, keramične ploščice, vrata iz orehovega lesa, marmornate kopalnice in kamnite delovne površine. Betonska fasada na zunanji strani stolpa je obarvana v zemeljske tone, da se ujema s topografijo Singapurja in skrbi za naravno ohlajanje. Z vertikalnim vrtom pa se Eden močno razlikuje od stekleno-jeklene džungle v svoji okolici. Bazen, ki je postavljen ob vhodu v stavbo, je obkrožen z zelenim vrtom.
Z mislijo na pandemijo covid-19 Thomas Heatherwick pojasnjuje, da moramo stanovanja urediti tako, da si v njih predstavljamo preživeti daljši čas.