1. Naredite si načrt ogledov še pred koncem tedna. Preglejte program po lokacijah (pomagajte si s kazalom s sosednje strani) in času ali glede na vaše želje.
2. Na lep dan si vam bo mogoče uspelo ogledati več objektov – ampak verjetno ne več kot pet.
3. Ob morebitni gneči bodite potrpežljivi. Po objektih bodo vodili arhitekti in lastniki ali upravitelji.
4. Za zasebne objekte, kjer so ogledi mogoči le v manjših skupinah, se je treba prijaviti na spletni strani. Prijavite se s klikom na ikono za rezervacijo, ki je v desnem zgornjem kotu nad opisom objekta. Če bo ikona že siva in neaktivna, bo to pomenilo, da so vsa mesta za oglede že zasedena. Vstop v zasebne objekte bo mogoč le z vnaprej potrjeno rezervacijo. Potrditev boste po prijavi prejeli na svoj elektronski naslov. Za osebne podatke organizatorji jamčijo strogo zaupnost in zagotavljajo, da jih ne bodo posredovali naprej.
5. Če se boste pripeljali z osebnim avtomobilom, vas organizatorji prosijo, da parkirate na mestih, ki so za to namenjena. Posebnih mest za parkiranje na OHS ni predvidenih. Predvsem v mestih priporočajo uporabo javnega prometa ali kolesa.
6. Fotografiranje v objektih je dovoljeno, če na vodenju ne bo rečeno drugače. Sodelujte na fotografskem natečaju, ki je odprt za profesionalne in amaterske fotografe vseh starosti, tudi najmlajše.
7. Pobuda Odprte hiše Slovenije je neprofitna ustanova. Veseli bodo vaše finančne podpore. S tem bodo lahko ohranjali dogodek brezplačen za javnost in odpirali nove zanimive stavbe.
8. Na oglede pridite dobre volje. Arhitekti, lastniki in prostovoljci, ki pomagajo pri izvedbi OHS, sodelujejo brezplačno.
9. Potujte še v druga mesta po svetu, ki imajo pobudo Odprte hiše ...
10. Svoja mnenja lahko sporočite na elektronski naslov info@odprtehiseslovenije.org. OHS je namenjen vam. Več ko bo povratnih informacij, bolje se bodo organizatorji lahko pripravili za v prihodnje.
Več o projektu si lahko preberete v članku Odprte hiše Slovenije.