»Danes so velika območja mest glavna težava številnih ekoloških vprašanj,« je pojasnil partner pri projektu Celement Lebelle. »Med drugim izguba zelenic, onesnaževanje, odvajanje meteorne vode in izgubljeni stiki med prebivalci mesta in viri hran,« je še dodal. Njegov načrt je, da bo z urbanim vrtom (ali kmetijo) ponovno povezal Parižane s kmetijstvom in jih spodbudil k bolj zdravemu prehranjevanju.
Na urbanem vrtu bo na voljo 140 površin za obdelovanje, ki jih bodo Parižani lahko najeli, poroča Architectual Digest. Sadje, zelenjavo in zelišča bodo posadili v sklopu javnega vrta in jih ponudili 10 tisoč obiskovalcem, ki naj bi se vsako leto zgrnili na ogled urbanega vrta. Restavracija in bar v razstavnem centru pa bosta zelišča, sadje in zelenjavo vključila v svojo ponudbo.
Na urbanem vrtu bo na voljo 140 površin za obdelovanje, ki jih bodo Parižani lahko najeli. Vrtovi bodo organski, zalivali pa jih bodo s pomočjo deževnice.
Vrtovi bodo organski, zalivali pa jih bodo s pomočjo deževnice. Agripolis in Cultures en Ville upata, da bosta z urbanim vrtom ustvarila nov trend, ki mu bodo sledile druge svetovne prestolnice. Čeprav gre predvsem za željo po večji samooskrbi, bo veliko poudarka tudi na ponovni vzpostavitvi stika meščanov z naravo.
Urbana kmetija bo svoja vrata odprla prihodnje leto in ponudila oglede, izobraževalne delavnice in dejavnosti team buildinga, najem parcel za lokalno prebivalstvo in razne dogodke. Kmetijo bo vodil Agripolis, podjetje Cultured en Ville pa bo poskrbelo za druge storitve in organizacijo dogodkov.
---
MORDA VAS ZANIMA TUDI: VIDEO: Tako boste naredili popolne jabolčne štruklje