
Z lesom obdana hiša s tremi spalnicami ima klet na štirih stebrih, ki se glede na višino vode v pristanišču po potrebi dvigajo in spuščajo. V kletni etaži si bodo lastniki uredili domači kino.
Ko reka prestopi bregove – dogodek naj bi se zgodil približno enkrat na dvajset let – se zaradi pritiska vode sproži mehanizem, ki omogoči, da se hiša dviga skupaj z gladino vode oziroma dobesedno plava na njej.
Hišo je zasnoval londonski arhitekturni biro, specializiran za poplave, ki je sodeloval tudi pri večjih projektih v New Orleansu in na Nizozemskem. Izgradnja t.i. plavajoče hiše naj bi stala približno 20 odstotkov več kot gradnja konvencionalne hiše podobne velikosti, končna cena pa naj bi se gibala okoli pol drugega milijona britanskih funtov.
Tudi okolica hiše je zasnovana v terasah – tako se denimo vrt razprostira v treh nivojih in za razliko od poplavnih sten deluje kot neke vrste sistem opozarjanja na nevarnost, saj lastnikom omogoča, da več čas lahko spremljajo naraščanje vode. Spodnji nivo vrta je zasajen s trstičjem in grmičevjem, ki omogoča hitro odtekanje vode.
„Zasnovali smo amfibijsko hišo, ki deluje na podoben princip kot marina. Stanovalci bodo lahko povsem brez strahu, da bi izgubili svoje premoženje. Tudi če pride do poplav, ne bodo utrpeli večje škode – po tem, ko bo voda odtekla, bodo morali le počistiti vrt,“ je dejal Richard Coutts, direktor arhitekturnega biroja.
Vir: Daily mail