Organizirana bodo štiri predavanja krajinskih arhitektov, ki bodo predstavili različna področja svojega delovanja, projektanti Severnega mestnega parka za Bežigradom v Ljubljani bodo udeležence popeljali na voden ogled po njem, na gradu Grad v Krajinskem parku Goričko bodo odprli razstavo del krajinskih arhitektov, v Velenju pa bo delavnica o ureditvi javnih odprtih prostorov, ki omogočajo dostopnost tudi slepim in slabovidnim.
Osrednji dogodek meseca krajinske arhitekture bo posvet Podeželska krajina kot razvojni potencial. Na dogodku v Muzeju za arhitekturo in oblikovanje v gradu Fužine v Ljubljani bodo 18. aprila med drugim obravnavali neustrezne sistemske rešitve, ki dopuščajo nekontrolirano širitev razpršene gradnje, neustrezne tipologije arhitekture, zaraščanje kulturne krajine in druge posege, zaradi katerih je slovensko podeželje veliko izgubilo.
In še urnik nekaterih drugih dogodkov: Alenka Kocuvan Polutnik bo v torek, 9. aprila, v Hišio arhitekture na Vegovi 8 v Ljubljani ob 18. uri predavala o japonskih vrtovih, Andrej Erjavec in Mojca Balant bosta v četrtek, 11. aprila, ob 17. uri vodila po Severnem mestnem parku Navje v Ljubljani, Andreja Vučer in Andrej Strgar bosta v Hiši arhitekture v torek, 16. aprila, ob 18. uri predavala o načrtih krajinske arhitekture v očeh izvajalcev zasaditev, v soboto, 20. aprila, pa se bo na Cankarjevi ulici v Velenju med 8. in 14. uro mogoče udeležiti velenjskega sprehoda z belo palico. Po njem bodo vodile dr. Andreja Zapušek Černe, Andreja Albreht in Saša Piano. Predavanju Nevenke Žvokelj o delu okoljskega inšpektorja bo mogoče v Hiši arhitekture prisluhniti v torek, 23. aprila, ob 18. uri.