Plečnikovo leto bo zaznamoval niz projektov, razstav in izidov knjig o Jožetu Plečniku. Prva v vrsti dogodkov je razstava Plečnik na Brionih, ki bo na ogled do 2. aprila 2017. Pri pripravi razstave o zadnjem v celoti dokončanem arhitektovem projektu, gradnji vrtnega paviljona na Brionih leta 1956, pri MGML sodelujejo z Rokopisnim oddelkom Narodne in univerzitetne knjižnice, ki je pridobil donacijo dr. Lojzeta Gostiše. Ta, kot pravijo v muzeju, razkriva do zdaj javnosti neznane izvirne načrte paviljona in fotografije Plečnikovih obiskov Brionov. "Med temi fotografijami so tudi zadnji Plečnikovi portreti, posneti jeseni 1956. Posebno dragoceno je tudi osebno pričevanje dr. Gostiše o okoliščinah, ki so botrovale izvedbi tega projekta, ki predstavlja simbolični Plečnikov testament," so napovedali ob razstavi v MGML.
Ob razstavi so pripravili tudi spremljevalni program, in sicer vodstvo po razstavi z avtorjema Marijanom Rupertom in Žigom Cerkvenikom (NUK) 8. februar ob 11. uri in 29. marca ob 17. uri.
To je prva od serije razstav, posvečenih Plečniku, ki bodo v letošnjem letu v Plečnikovi hiši in tudi na drugih lokacijah po Ljubljani. Naslednja, ki nastaja v sodelovanju z Arhivom praškega gradu, bo "osvetlila Plečnikovo snovanje preureditve in opreme zasebnih predsedniških prostorov praškega gradu ter posebno vez Plečnika s češkim predsednikom Masarykom in njegovo hčerko Alice". Na razstavi bodo predstavljeni načrti in fotografije originalno zasnovanih prostorov iz 30. let 20. stoletja ter replike stolov. Razstavo bodo odprli 14. aprila 2017 v Plečnikovi hiši.
Za poletje (od 7. julija do 1. oktobra) pripravljajo razstavo z naslovom Jože, ki jo pripravljajo v sodelovanju z galerijsko-projektnim prostorom DobraVaga. Na nje bodo svojo aktualno likovno produkcijo predstavili mladi ustvarjalci, ki bodo skozi umetniška dela prikazali svoje lastno doživljanje slovenskega arhitekta.
Jeseni (od 14. oktobra 2017 do 3. januarja 2018) pa bo na ogled originalno gradivo Plečnikove zbirke. Razstavo pripravlja kustosinja Ana Porok.