Razstavi sta posvečeni delu, dosežkom in organiziranosti inženirjev v zadnjih sto letih. "Pretežni del razstave prikazuje delovanje in organiziranost dveh inženirskih zbornic, Ljubljanske (1919–1944) in Inženirske zbornice Slovenije ter njunih pooblaščenih inženirjev. Zaokrožujejo jo fotografije stanovanjskih, sakralnih, športnih, infrastrukturnih in gospodarskih objektov, zgrajenih v zadnjih sto letih in tri prvonagrajene fotografije umetniškega fotografskega natečaja z naslovom Inženirji ustvarjamo življenjsko okolje, ki ga je IZS pripravila pred začetkom poletja," pojasnjujejo pri IZS. Namen omenjenega natečaja je bil skozi fotografski objektiv predstaviti in izpostaviti inženirske dosežke na področju graditve objektov v zadnjih sto letih. Več fotografij s tega natečaja pa je na ogled na razstavi na Kongresnem trgu.
Inženirska zbornica Slovenije (IZS) je bila ustanovljena pred 20. leti, združuje sedem tisoč pooblaščenih inženirjev, ki kot projektanti, revidenti, nadzorniki in vodje del delujejo na področju graditve objektov. Združeni so v šestih matičnih sekcijah: gradbenih inženirjev, strojnih inženirjev, elektroinženirjev, inženirjev tehnologov in drugih inženirjev, inženirjev geodetov ter inženirjev rudarske in geotehnološke stroke. "Osnovno poslanstvo IZS je dvigovanje gradbene kulture, ki vključuje informiranje, izobraževanje in etično delovanje članov. Sekcije in komisije IZS aktivno sodelujejo pri pripravi sistemske prostorske, gradbene, javno-naročniške in geodetske zakonodaje," še pojasnjujejo.
Ob razstavi so pripravili še dva spremljevalna dogodka. Prvi bo v atriju Mestne v sredo, 21. septembra, ob 18. uri, ko bodo predstavili knjigo Ljubljanska inženirska zbornica 1919–44 avtorja dr. Boga Zupančiča, drugi pa v četrtek, 22. septembra, prav tako ob 18. uri, ko bodo predstavili dela zmagovalca fotografskega natečaja Marka Korošca.