Na njej je predstavljenih devet del najbolj izstopajočih mladih katalonskih in balearskih arhitektov, ki jih povezuje prostorska senzibilnost. Njihova dela prikazujejo nove pristope delovanja, hkrati pa so odgovor na naraščajoče zahteve družbe po nujnosti bivanja v skupnosti. Poleg estetske in tehnološke dovršenosti mlade arhitekte odlikujeta inteligenten način razumevanja prostora, lokalne tradicije in kulture ter inovativna uporaba klasičnih materialov.
"Razstava dokumentira trezno in zmerno arhitekturo, ki uporablja zelo preproste materiale, a je obenem izjemno tehnično in intelektualno sofisticirana. Ima močno socialno in etično komponento. Spretno premišljene konstrukcije upoštevajo okolico, ljudi in življenje, ne da bi ob tem zapustile najbolj abstraktne in vizualno sentimentalne vrednote," so zapisali ob razstavi.
Mlada generacija arhitektov išče vrnitev k tradicionalnim vrednotam, snujejo arhitekturo, ki je skupna arhitektom in uporabnikom ter katere primarni namen sta etika in socialna harmonija.
V Ljubljani razstavljajo: arhitekti Núria Salvadó in David Tapias – projekt Vrtec, Pratdip; biro Blancafort-Reus Arquitectura projekt – Hiša za tri sestre, Bullas; Josep Camps in Olga Felip – projekt Zunanji bazen, slačilnice in športni center; Jesús Francisco Cifuentes Utrero – projekt Hiša za umetnika, Bunyola; Meritxell Inaraja – projekt Rehabilitacija stare kovnice denarja v kulturni center, Barcelona; biro SMS arquitectos – projekt Razširitev srednje šole IES Josep Sureda i Blanes, Palma; biro Bosch.Capdeferro Arquitectures – projekt Hiša Collage, Girona; arhitekt Jaime J. Ferrer Forés – projekt Prenova tovarne Can Ribas v center lokalne skupnosti, Palma; arhitekta David Sebastian in Gerard Puig – projekt Šola za umetnost in oblikovanje, Amposta.