Peeta je italijanski umetnik iz Benetk, specializiran za ustvarjanje 3-dimenzionalnih optičnih iluzij. Grafite riše od leta 1993. Svoj talent je pokazal že na mnogih festivalih in umetniških razstavah po vsem svetu. Znan je po svoji edinstveni estetiki, saj svoj risarski talent vnaša v urbano pokrajino. V slikovnih, kiparskih in stenskih kompozicijah se geometrijske oblike, ki jih oblikuje, obnašajo, kot da so v interakciji z okolico in del neke celote.
Ena od njegovih izvirnih kreacij je vidna na hiši, ki privablja poglede mimoidočih in jih navdušuje z zanimivim, dinamičnim tridimenzionalnim učinkom. Slednjega je umetnik ustvaril z barvami in oblikami, ki jih je spretno nanesel na fasado. Da bi naredil čim lepšo kreacijo, je uporabljal barve, ki so že bile na hiši ter jih kombiniral z drugimi odtenki, dodajal pa je linije in obroče, ki so pravo nasprotje toge arhitekture ter ostrih robov. Skozi preproste elemente je zabrisal ločnico med trdnimi snovmi in praznino ter poskrbel za abstraktno obliko. Zaradi ravnih linij, vnaprej dobro premišljenih potez čopiča in izbire barv je hiša videti kot velikanska skulptura.
Svoje umetniško delo je začel tako, da je hišo fotografiral, ustvaril skice ter se lotil dela na steni s čopiči in laki. Optično iluzijo izpod njegovih rok občudujejo mnogi. Pravzaprav gre za anamorfozo oziroma popačeno sliko, ki šele, če jo gledamo z določenega položaja, dobi svojo pravo obliko. Če se boste kdaj sprehodili mimo hiše v univerzitetnem nemškem mestu, si le podrobneje oglejte Peetovo umetnino.