Projekti so nastali pri različnih seminarjih, ki razvijajo različne metode dela. "Za predstavitev projektov smo uporabili medij makete. Ta lahko prikaže le nekatere vidike arhitekturnih in urbanističnih rešitev, je pa pomembna faza v procesu razmišljanja o arhitekturi in mestu ter tako tudi že njun fragment," so zapisali ob razstavi.
Na razstavljenih fotografijah so makete stanovanjskih stavb, trgov, imaginarnih prostorov, javnih zgradb ... Ob njih študentje razmišljajo in odgovarjajo na temeljna vprašanja arhitekture: kaj je arhitektura, kaj je najslabše pri arhitekturi danes, ali je arhitektura nujna ...
"Ena največjih pasti učenja arhitekture leži v prepričanju, da je temelj in končni rezultat arhitektovega dela, posledično pa tudi učenja, predmeten. Da so arhitektura le telesa, stene, okna, stopnice in drugi bolj ali manj pomembni stavbni elementi. Četudi so to prvine, ki jih lahko merimo, ovrednotimo, imajo ceno, barvo in teksturo, imajo obliko in včasih tudi vonj, so vendarle materija, ki arhitekturo omogoča. Arhitekturno bistvo se namreč udejanja v praznini, ki jo predmetno oddaja in ji daje značaj. Udejanja se v prostoru, v katerega vstopimo, ga doživimo in izkusimo. To velja tako za mogočne mestne trge in ulice, velike dvorane znamenitih stavb in cerkva, kakor tudi bolj ali manj skromne prostore v našem domu," je ob razstavi zapisal dr. Matej Blenkuš, dekan fakultete za arhitekturo.
Delo študentk in študentov, ki je na ogled na razstavi, je predstavljeno tudi v publikaciji z istim naslovom.