Za začetek so posegli v tloris stanovanja in porušili dve predelni steni, s tem pa se znebili ozkega hodnika in majhne kuhinjske niše. S to spremembo je po besedah arhitektke Špele Kokalj nastal pravokoten in odprt prostor, ki se konča s stekleno steno, to je z balkonsko ložo in majhnim balkonom. »Pri zasnovi majhnih stanovanj je ključno vprašanje, kako povečati prostor. To lahko narediš tako, da združiš funkcije in s tem pridobiš dovolj prazne površine za nemoteno gibanje,« pravi sogovornica. Največja napaka, ki jo ljudje delajo pri opremljanju, je po njenem mnenju ta, da v majhno stanovanje postavijo veliko majhnih stvari. Zaradi tega bo videti še manjše, utesnjeno in neurejeno. Prav tako je pomembno, da je pohištvo večnamensko in premično, da so funkcije jasno določene in predvsem da ostane dovolj prostora za gibanje.
Tako so v stanovanju ob eno steno kakor vgradna omara umeščeni kuhinjska niša, shranjevalne površine, oblazinjeni del, ki nadomešča zofo in pod sedalom skriva izvlečne predale, ter televizijska niša. Shranjevalne površine se skrivajo za belimi gladkimi in pol sijajnimi površinami, kuhinjska niša je v črni barvi, dnevni del pa zaokroži prav tako črn okvir, ki mu daje toplino zlata barva, s katero so ga pobarvali v notranjosti.
Nasproti te večfunkcijske »stene« stoji velika postelja (velikosti 160 x 200 cm), ki je v tako majhnem stanovanju ne bi pričakovali oziroma bi si jo le redkokdo upal izbrati. »V vsakem stanovanju te mora nekaj prevzeti. Tukaj ima to vlogo postelja. Če je velika, lahko skriva še kakšno dodatno funkcijo, v tem primeru je pod njo dodatno izvlečno ležišče. Lahko bi bile tudi shranjevalne površine,« pravi arhitektka in dodaja, da je spanje pomembno, saj se moraš dobro spočiti, da lahko deluješ. Poleg tega večino časa, ki ga preživimo doma, prespimo. Vse to govori v prid veliki, kakovostni postelji, in ne raztegljivemu kavču, ki je med pogostejšimi rešitvami v majhnih prostorih. Postelja je lahko kljub majhni kvadraturi velika, a hkrati uporabna na različne načine. Tukaj je namenjena spanju, velikokrat pa postane tudi ogromna zofa za gledanje televizije.
Na tej strani garsonjere je nastal še prostor za normalno veliko jedilniško mizo, ki pa je premična in po potrebi večnamenska (za njo se je, dela, prav pride kot odlagalna površina). Lahko jo prestavijo v balkonsko nišo ali pa pomaknejo ob oblazinjeno klop.
Črno-belo barvno shemo dopolnjuje topla zlata barva. »Barve so vedno pisane na kožo uporabniku, na splošno pa pri majhnih prostorih predlagam svetlejše odtenke,« pravi sogovornica. Lastniki so si v tem stanovanju želeli detajle v zlati barvi, drugih odtenkov ne. Skupaj z arhitektko so se odločili za kombinacijo črne in bele, ki najbolj prideta do izraza skupaj. Črna je v majhnem prostoru lahko uporabljena kot detajl, ki poudari belino. Črni so kuhinjska niša, okvir, oblazinjeno vzglavje postelje in sedežni del, prav tako je črna notranjost omaric. Črno-belo kombinacijo dopolnjujejo še dekorativne tkanine v tem kontrastu, kot črte, pike, krogi. Zlata barva ima tako kot vse kovinske v sebi sijaj. »Črno-bela kombinacija je močna in zahtevna. Zlata je prijazna, topla in zmagovalna. Ob črni in beli prav zasije,« pojasnjuje arhitektka in dodaja, da barve vedno uporablja z namenom. Kjer pa so v stanovanju velike steklene površine, pravi, ne potrebujemo barv, saj okna delujejo kot slika, če se skoznja odpira pogled v naravo.
Podobno zasnovo in shemo ima kopalnica. Veliko kabino za prhanje, shranjevalne in odlagalne površine ter dovolj prostora za gibanje. Za povrhu je urejena tako, da je preprosta za čiščenje. Kabina za prhanje je po stenah obložena s steklom, tla in stena nad umivalnikom pa s črno-zlatim mozaikom. Omarice so pritrjene na steno in ne zapolnjujejo prostora od tal do stropa, s čimer je dosežen učinek volumna, prostornosti.
Osvetlitev so prilagodili funkciji in ustvarjanju ambienta. Stropne luči izpolnjujejo prvo zahtevo, vgrajene v okvir pa drugo. Prostora za dekoracijo je malo. V tem primeru je to le stenska nalepka v zlati barvi. V majhnem stanovanju naj bo, kot pravi arhitektka, poleg tega čim manj odprtih polic, da bo videti urejeno, saj tudi to pripomore k občutku prostornosti.