Jean-Michel Ducancelle je v intervjuju za Hollywood Reporter povedal: »Pritegnila me je zgodba o človeku, ki je pustil vse, da bi živel pod morjem, v tesnem stiku s floro in favno. Na koncu filma vidiš Bonda in njegovo dekle na prekrasnem plavajočem krožniku in to je bil začetek Anthenee.«
Anthenea je bila sprva zasnovana kot hotelski apartma in je kupolaste oblike. Je okolju prijazna, giba se hkrati z valovi in je popolnoma samozadostna. Opremljena je s sončnimi celicami, vsa oprema na plavajoči strukturi pa je energijsko varčna. Varčna svetila so nameščena v notranjosti strukture in njenem dnu, da tudi ponoči omogočajo opazovanje morskega dna. Vse odpadna voda gre skozi poseben filter. Ideja o plavajoči hiši je bila modnemu oblikovalcu Pierru Cardinu tako všeč, da je z odkupom deleža poskrbel, da je lahko odločal o notranji opremi. Vsi zidovi so krivi in zaobljeni, da spominjajo na naravno gibanje morja.
Plavajoča struktura ima v bivalnem delu povsod nameščena okna, kar omogoča razgled na vse strani. Gostje lahko uživajo v družabni ali dnevni sobi, spalnici, kopalnici, kuhinji s panoramskim razgledom, na strehi pa ima teraso in bar.
Jean-Michel Ducancelle je potreboval kar 15 let in pet prototipov, da mu je uspelo izdelati plavajočo strukturo, ki je ni mogoče potopiti. Čeprav je sprva mislil, da jo bo oddajal kot apartma petičnim gostom, se je zdaj odločil, da jo bo prodal kot manjšo in samozadostno hišo. Njena cena je 435 tisoč evrov.