V stanovanje v zgornjem nadstropju družinske hiše iz sedemdesetih let prejšnjega stoletja sta se preselila pred skoraj petindvajsetimi leti. Njun skupni dom je nastajal počasi. Urejala sta ga sama, ga sproti prilagajala potrebam, dodajala nove stvari, odstranila kakšno staro in tako se spreminja in raste še danes. Na primer, sedežno garnituro, ki jo uporabljajo že vrsto let, nameravajo v kratkem osvežiti, saj jo bodo dali preobleči v novo tkanino. Malo pred našim obiskom je končno podobo dobila letna kuhinja na terasi. Tako kot drugih stvari v hiši se je njene izdelave lotil Miha sam, ki se tudi profesionalno ukvarja s prenovami. »Delamo po principu prenova v osmih dneh. Navadno izberemo neki detajl, kos pohištva ali kakšen predmet, in iz njega izpeljemo celotno zgodbo prenove,« pripoveduje gostitelj.
V njunem domu je v ospredju rustikalni slog opreme, ki vnaša tople naravne materiale ter lepe in živahne barvne kombinacije. Nekaj pohištva ju spremlja že vrsto let, nekaj kosov je novejših, a po videzu staranih, tu in tam je kakšen star podedovan predmet neprecenljive vrednosti, ki prehaja iz roda v rod. Na steni v dnevni sobi je nastalo drevo življenja, to so fotografije njunih prednikov, njiju od otroštva do skupnih dni in zdaj tudi njunih sinov. Polico nad kaminom v dnevni sobi pa krasijo replike izdelkov, pod katere se je podpisal sloviti Plečnik. Podobo zaokrožijo okrasni predmeti, ki se spreminjajo z letnim časom in tudi prazniki.
Večino skupnega časa družina preživlja v osrednjem kuhinjsko-bivalnem prostoru, ki ima izhod na veliko teraso, kjer teče življenje v toplejših mesecih. A zunanjo kuhinjo s pridom uporabljajo vse leto, zlasti žar, na katerem se poleg mesa pečejo tudi slastne pice in kruh. Kuhanje in peka sladic sta Bogdanina strast, ki je pred tremi leti prerasla v poslovno zamisel. Kot pravi gostiteljica, je združila dve strasti, ljubezen do otrok, pred leti je delala kot vzgojiteljica v vrtcu, in do kuhanja, ki jo je podedovala po babici, poklicni kuharici. Lonček kuhaj se imenujejo tematske kuharske delavnice, ki jih gostitelja prirejata za otroke in odrasle. Zdaj je čas prazničnih jedi: tako so že pekli Miklavževe piškote, potico, kruh. Seveda pečejo in kuhajo tudi doma, za praznike najraje skupaj z otrokoma. Tako kot vsako leto bo znova na mizi tradicionalna božična večerja. Vsako leto pripravijo tudi fondi, seveda za božič ne bo manjkala potica, medtem ko za novo leto spečejo torto. Kakor pravi gostiteljica, pri pripravah sodelujeta tudi otroka, saj jima veliko pomeni, da doma diši po sveže pečenem pecivu in da je hrana lepo postrežena. Sama rada kuha in peče že od nekdaj, z rojstvom otrok pa ugotavlja, da si še bolj želiš pričarati prijetno družinsko vzdušje, h kateremu spadata tudi hrana in lepo okrašen dom. Nekaj tednov pred prazniki, ko smo jih obiskali, so že poskrbeli za dekoracijo, kot so vejice bodike v vazah, adventni venček in koledar, okraski na oknih in zaloga okusnih piškotov. Toplino in posebno ozračje v teh hladnih dneh pričara tudi kamin, ki ga zakurijo ob večerih, ko posedajo v dnevni sobi. V prihodnjih dneh bodo okrasili še smrečico z zanimivimi okraski, ki se bodo po slogu ujemali s preostalo opremo. Tako bo njihov dom zaživel v povsem praznični podobi.