Tloris 35 kvadratnih metrov velikega stanovanja, ki je del večstanovanjske hiše iz 90. let prejšnjega stoletja, je bil kakovosten, zato ga po besedah arhitektke Lidije Dragišić iz Studia 360 niso spreminjali. Ob vhodu je majhna predsoba, ki se odpira v dnevni prostor s kuhinjo in jedilnico ter ponuja neposreden pogled na ozelenjen atrij, velik 37 kvadratnih metrov. Ta predstavlja podaljšek stanovanja ter preplet notranjosti z zunanjostjo in naravo. Iz predsobe je tudi vhod v kopalnico. Desno od dnevnega prostora je kuhinjski del, levo spalni.
Prenova je bila temeljita in je obsegala tako obnovo kopalnice, stavbnega pohištva in vhodnih vrat kot notranjih sten in talnih oblog. V celoti so preuredili tudi atrij, ki so mu dodali talno oblogo v delu, kjer je prostor za vrtno mizo, in betonske pohodne plošče, ki razmejujejo zelenico in okrasno rastlinje.
»Interier zaznamuje enoten pohištveni element, ki poteka od vhodnega dela v predsobi, čez dnevno sobo do spalnega dela. Gre za ogromno omaro, ki povezuje vse prostore stanovanja, zakrije inštalacijske jaške in manjše stene. Sega od tal do stropa in ponuja veliko prostora za shranjevanje, ki je v manjših stanovanjih izredno dragocen,« poudarja arhitektka in dodaja, da črni odprti kubusi v njej ustvarjajo vizualno atraktiven grafični element.
Tako so v sklopu tega večnamenskega pohištvenega elementa odprta garderobna omara pri vhodu, odprtine za police in televizijo. »Lastniki so si želeli fleksibilen interier, ki bi ga bilo mogoče preprosto prilagoditi morebitnim drugačnim potrebam. Zaradi tega je vse pohištvo, razen vgradnih omar, pomično. Postelja je raztegljiva in s tem prilagodljiva, da lahko na njej spi ena ali dve osebi, ali pa se preprosto pospravi. Stoli so primerni za uporabo znotraj ali zunaj. Zofa pa se lahko spremeni v ležišče,« opiše arhitektka zasnovo interierja.
Manjša kvadratura stanovanja je vplivala tudi na izbor barv. Večina pohištva je v beli barvi, posamezni poudarki pa so v črnem odtenku. Za tla so izbrali les, ki v ambient vnaša toplino. »Na prehod iz dnevnega v spalni prostor smo umestili ogledalo, ki dematerializira steno in vizualno poveča prostor,« še pravi sogovornica. Celoten prostor so še nekoliko zmehčali s prosojnimi zavesami. V notranjosti so uporabljeni umirjeni in nevtralni odtenki, zunaj pa naravni materiali. Miza in stoli so leseni ter se lepo ujemajo z zelenjem v okolici.
»Arhitekti se pri vseh projektih srečujemo z vrsto omejitev, ki pa jih poskušamo uporabiti kot izziv. V danem primeru sta bili to prostorska omejitev in vrednost investicije. Kljub omejitvam je vsak projekt nova zgodba, iz katere poskušamo izvleči največ. V Studiu 360 namenimo majhnim projektom enako pozornost kot večjim in zahtevnejšim,« pravi arhitektka in doda, da je vsak projekt svojevrstna in drugačna izkušnja, s katero poskušajo ustvariti funkcionalno in likovno dovršen ambient, prilagojen uporabnikom.