Projekt zasnove interierja počitniškega apartmaja, v katerem lahko biva deset ljudi, sta se lotila, ko so bili položeni tlaki in končani kopalnici, tako da v to niso posegali. Sprva sta bili predvideni dve ločeni enoti, a so se pozneje odločili za združitev v en večji apartma. Tako se današnja tlorisna zasnova 110 kvadrantih metrov velikega apartmaja začne pri vhodnem delu, od koder vstopimo v dnevno-bivalni prostor s kuhinjo. Tu ima osrednje mesto večnamenski pohištveni element – kubus, v katerem so združeni dva pograda s stopnicami, omare in sedišča v predprostoru. Desno od njega se zvrstita kuhinja in jedilnica, skozi katero se nadaljuje pot še v dve sobi in kopalnico. Levo od kubusa pa so dnevni prostor, kopalnica in še dve sobi. Ob zasnovi interierja so morali izvesti nekaj manjših gradbenih posegov, kot je prestavitev električnih izpustov, vodovodnih inštalacij, stikal ..., ki jo je zahtevala drugačna postavitev notranje opreme.
Lastniki so po besedah arhitektke Nine Grm želeli funkcionalno in optimalno razporejeno notranjo opremo, ki omogoča udobje za deset ljudi, hkrati pa svetlo oblikovan interier s poudarki na detajlih. Tako je zasnova podrejena njihovim željam. »Popolnoma smo izkoristili osrednji prostor med jedilnico in dnevnim prostorom, da zdaj zadosti funkcijam spanja, sedenja in shranjevanja,« pojasnjuje arhitektka. Največ pozornosti so namenili prav bivalnemu delu stanovanja. Zagotoviti so morali dovolj prostora v kuhinji, zlasti pa v jedilnico umestiti dovolj veliko jedilno mizo. Za njo se zdaj posede vseh deset ljudi. Na eni strani je ob njej v steno vpeta oblazinjena klop, na drugi pa so razporejeni stoli.
»Poseben izziv je bil osrednji kubus, ki je zaradi poševnega stropa in same funkcije zasnovan popolnoma po meri, tako da so na njem dve ležišči, omare za dva uporabnika, hkrati pa spodaj sedišče in shranjevalne površine, ki delujejo kot predprostor in garderoba,« pojasnjuje arhitektka Nina Grm. Glavni poudarek pri zasnovi interierja je bil prav ta kubus, ki je v osrčju apartmaja in predstavlja večfunkcionalno enoto, hkrati pa ustvari dinamiko in poživi stanovanje. Nad njim so seveda najbolj navdušeni otroci.
Interier zaznamujejo čiste elegantne linije, peščeni odtenki in les, ki deluje toplo. Izbor barv je po besedah arhitektke narekoval slog interierja, ki so ga želeli zaradi velikosti apartmaja ohraniti elegantnega, svetlega in lahkotnega, a še vedno s kančkom topline in domačnosti.
»V počitniškem stanovanju ne potrebujemo toliko funkcionalnih elementov ali sklopov notranje opreme kot doma za vsakdanje življenje. Prav tako v počitniških apartmajih zasnujemo skupne prostore za več ljudi in so zaradi tega manj intimni, a bolj družabni. Običajno izberemo tudi trpežnejše materiale,« pojasnjuje arhitektka razliko med snovanjem počitniškega apartmaja in stanovanja za vsakdanje življenje. A tudi v tem primeru je veliko pozornosti namenjene osvetlitvi, ki je prilagojena namembnosti prostorov. »Osrednji del povezuje niz stenske razsvetljave, ki se na levi – nad jedilno mizo in desni strani – v dnevni sobi konča z modernejšo visečo lučjo. Kuhinja je glede na namembnost in obliko prostora zgodba zase, temu je prilagojena tudi osvetlitev – luč je drugačne oblike in svetilnosti. Svetila v sobah so osrednja viseča oz. plafonjere na steni zaradi poševnega stropa,« še pojasni sogovornica.
Na splošno, kot pravi, so pri oblikovanju interierja najpomembnejše želje naročnika ter presoja arhitektov na podlagi znanja in izkušenj, kakšen slog ustreza določenemu interierju in kakšen ne. »Gre za upoštevanje namembnosti prostora, zasnove arhitekture, umestitve v prostor in svetlobe. Na podlagi vsega tega določimo slog, ki pa je velikokrat usklajen s trenutnimi trendi oblikovanja interierja,« odgovarja arhitektka Nina Grm na vprašanje, ali pri snovanju interierjev upošteva trenutne trende.