Idejna zasnova je delo milanske notranje oblikovalke Francesce Gilardi iz milanskega arhitekturnega biroja Gilardi Interiors on Staging.
Poleg odprtja dnevnega prostora v vrhnjem, mansardnem delu sta bili glavni potezi reorganizacije prestavitev glavne spalnice v nižjo etažo, kjer je tudi vhod v stanovanje, in presvetlitev in preoblikovanje sicer ozkega stopnišča med etažama.
Zdaj, ko so dela končana, so v spodnji etaži vhodni del, delovna soba s sodobnimi multimedijskimi napravami, prostorom za sprostitev, večnamenski hodnik z omarami po meri, v katerih je »skrita« pralnica, velika dvoposteljna spalnica z garderobno omaro in glavna kopalnica.
Veliko pozornosti so namenili prenovi stopnišča. Čeprav je še vedno stisnjeno na majhni površini in se dvakrat krožno prelomi, so zračnost dosegli z odprtjem prej zagrajene niše v spodnjem delu. Tu se je ob mini trikotnem podestu odprl dodaten volumen, nastala polica pa služi za postavitev dekorativnih predmetov, ki se spogledujejo z materialom, uporabljenim za stopnice. Videti so, kot bi bile oblečene v svetel bež marmor z nežnimi žilami, ki ne odvzema svetlobe in se barvno povezuje s talnimi oblogami v spodnjih in gornji etaži. V resnici pa so iz skrbno izbrane porcelanizirane keramike (t. i. granitogresa), narejene po meri za vsako stopnico posebej. Nizko nad stopnicami so v steno vgrajene lučke, da je korak varen tudi, ko je osrednja razsvetljava ugasnjena.
V italijanskih stanovanjih je pogosto v navadi polaganje talne keramike v bivalnih prostorih, vsaj v osrednjem, in izbira tega materiala je bila rdeča nit tudi pri projektu Francesce Gilardi, ki je uporabila keramiko podjetja Casalgrande Padana. Zgornjemu delu stanovanja daje rustikalen poudarek s temnim lesenim opažem obložena strešna poševnina, ki se spogleduje z žilami beljenega lesa na tleh. A oblikovalka je za tla uporabila tračne ploščice iz kakovostne porcelanizirane keramike, ki po dimenzijah spominjajo na velikoformatne parketne deske in oponašajo površinsko strukturo lesa.
V mansardi je na vrhu velik odprt prostor z jedilnico in multimedijskim prostorom za sprostitev, prostorom za počitek in druženje s sedežno garnituro in kaminom, obdanim s sivo, zidano konstrukcijo. Enako so »sezidane« tudi knjižna omara, TV- ter multimedijski kotiček, klop in prostor za odlaganje drv.
Na nasprotni strani, blizu stopnišča, so še panoramska vrata na teraso, kuhinja z otokom pa kopalnica za goste z masažno kadjo in vgradnim zidanim umivalnikom.
Da bi skrita strešna terasa delovala kar najbolj prostorno, so tla obložena s svetlo zunanjo keramiko, ki jo vizualno poveže s tlakom v notranjosti.
Največja zelena stena v Italiji
Med novodobnimi znamenitostmi Rozzana, starega mesteca le dobrih deset kilometrov od središča Milana, je v nakupovalnem središču Fiordaliso ena največjih z rastlinami zasajenih zelenih sten daleč naokrog, gotovo pa največja v Italiji. 1250 kvadratnih metrov veliko živo steno, v katero je zasajeno približno 44.000 sadik 200 različnih vrst, si je zamislil arhitekt Francesco Bollani. Takšne bio stene nimajo le estetske vloge, pomagajo tudi zmanjšati toplotne izgube in pregrevanje.