Sajenje grmovnic in drevja je v novembru v polnem zamahu. Sam postopek se ne razlikuje bistveno od sajenja sadnega drevja, le gnojiti ni treba toliko; izkopljemo dovolj veliko jamo ( vsaj 40 x 40 x 40 cm oz. odvisno od starosti sajenih rastlin), na dno damo nekaj dobre zemlje pomešane s kompostom, in oblikujemo stožec, na katerega razporedimo korenine. Te nato prekrijemo s plastjo zemlje, dodamo gnojilo, in prekrijemo do vrha oziroma za dva prsta pod cepljenim mestom, če so rastline cepljene, dobro pohodimo in zalijemo. Sadikam zagotovimo tudi zadovoljivo oporo, ki jo postavimo v sadilno jamo pred sajenjem na južno stran, da nekoliko obvaruje sadiko pred prevelikim temperaturnim nihanjem med dnevom in nočjo. Kjer pa so pogosti severni vetrovi in burja, je oporo bolje postaviti na severno stran. Okrasne čebulnice bomo lahko sadili še ves mesec oziroma dokler zemlja ne pomrzne, enako velja tudi za trajnice.
Nove in že obstoječe zavarujemo z zastirko, občutljive sorte pa izkopljemo, razdelimo in posadimo v lonce ter shranimo v zavarovanem prostoru. Gomolje dalij in gladiol osušimo in shranimo na suhem do spomladi, vmes jih redno pregledujemo in odstranjujemo nagnite in poškodovane. Gladiole izkopljemo previdno šele, ko zgornja rast odmre, nakar jih sušimo teden dni v toplem prostoru, odstranimo liste in shranimo v papirnati vrečki v suhem in hladnem prostoru s temperaturo okrog pet stopinj Celzija. Spremljajmo vremensko napoved in še pravočasno prestavimo v notranje prostore vse občutljive rastline, na njihova mesta pa postavimo posode z zasaditvami rese, mačeh in podobno.
Novembra je zaradi sajenja in presajanja rastlin še nadvse živahno, čeprav je večina pridelka že pospravljena. Proti koncu meseca pa bo glavnina del opravljena in dogajanje se bo preselilo v notranje prostore in rastlinjake.