»Snovanje projekta se je začelo z nekoliko drugačnim, a pozitivnim uvodom. Naročnika sta se za sodelovanje z nami odločila kljub temu, da jima naš referenčni slog ni povsem ustrezal. Prepričalo ju je uvodno srečanje, na katerem sta se počutila prijetno in varno. Zato je bil pred nami dodaten izziv, s katerim smo potrdili hipotezo, da smo oblikovalci pri slogu prilagodljivi, če le znamo prisluhniti naročnikom in materializirati njihove abstraktne želje glede na dani prostor,« pojasnjuje oblikovalka Gea El Habashy iz studia Notio oblikovanje, kjer so pripravili tako idejni kot izvedbeni projekt interierja, sledili sami izvedbi do končne realizacije, vključno z izborom dekorja.
Interier hiše, ki meri 158 kvadratnih metrov v dveh nadstropjih, so začeli snovati v začetni fazi gradnje, ko so še imeli možnost nekaterih sprememb tlorisa in nove organizacije električnih in strojnih priključkov. Tlorisno zasnovo hiše so v pritličju ohranili, ker je po besedah sogovornice naročnikom ustrezala in je tudi že bila delno izvedena, več sprememb pa so izvedli v nadstropju, s katerimi so izboljšali funkcionalnost. Tako so zamenjali skupno kopalnico in kopalnico za starša ter pozicijo pisarne. Poleg omenjenega sta v zgornjem nadstropju še dve otroški sobi.
Po besedah oblikovalke so volumen prostora razdelili na manjše enote, kjer so slabše osvetljene dele poudarili s temnejšimi odtenki, medtem ko so za naravno bolj osvetljene dele izbrali bele oz. svetlejše odtenke. »Tako smo znotraj posameznih večjih prostorov ustvarili občutek delitve na manjše kotičke, a hkrati ohranili pretočnost, zračnost in ustvarili elegantne poudarke,« še pravi sogovornica.
V pritličju je temneje obarvan vstopni del z garderobo, ki se nadaljuje v medprostor med stopniščem in bivalnim prostorom. Pred stopnišče so umestili dodatne shranjevalne elemente, ki prostor hkrati ločujejo in povezujejo, pod stopniščem pa spalni in shranjevalni prostor za psičko.
»V bivalnem delu sta na vsaki krajši stranici prostora temnejši dominantni potezi, med katerima se nizajo svetlejši in manjši sestavni deli ambienta. Na eni strani je tako večja kuhinja z otokom, na drugi strani pa predimenzioniran kamin s keramično klopjo. Med njima je pretočen prostor za obedovanje in druženje,« pojasnjuje zasnovo osrednjega bivalnega prostora. V pritličju so poleg omenjenih prostorov še tehnični prostor s pralnico, dnevne sanitarije in telovadnica. Slednja je oblikovana tako, da ustreza celotni družini, hkrati pa je v njej prostor za zasebno zbirko športnih odličij in spominov naročnika.
V nadstropju hiše so spalnica s kopalnico, dve otroški sobi, delovni prostor za dva in z raztegljivo sedežno garnituro za goste, skupna kopalnica.
»Največji izziv pri zasnovi je bila spalnica, ki v osnovi ni omogočala dovolj shranjevalnih površin. Prav tako prostor, namenjen pisarni, ni omogočal umestitve vseh želenih funkcionalnih enot. Po prevetritvi pa smo lahko s kakšnim manjšim kompromisom omogočili vse želeno. Največjo razliko je naredila umestitev delne pregrade z garderobo v spalnici in ukinitev hodnika po zamenjavi pozicij kopalnic,« je še povedala oblikovalka, ki ob tem dodaja, da je oblikovanje interierja sledilo eleganci in športnemu duhu družine.
»Izhodišče zasnove je bil izbrani slog naročnikov. Želja je bila ustvariti elegantno osnovo v sivih in kontrastnih odtenkih ter dodati občutek domačnosti. Uporabili smo več odtenkov grafitno sive v različnih teksturah in materialih, ki je tako v kontrastu z belo in črno barvo. Kot vezni element pa smo uporabili naravno teksturo lesa in toplo peščeno barvo. Kljub močni in hkrati zadržani osnovi nam ambient dopušča različne barvne dopolnitve, ki se lahko s časoma spreminjajo,« pravi oblikovalka in dodaja, da so za začetek izbrali kombinacijo zelene in vijoličaste.