Stanovanje, veliko 60 kvadratnih metrov, v ljubljanski stolpnici iz leta 1977 je bilo pred prenovo še v prvotnem stanju. Po stenah tapete, staro pohištvo, dokaj majhni in ločeni prostori, zato je po dobrih tridesetih letih potrebovalo temeljito prenovo. Matej se je, kakor pravi, podviga lotil z veliko pomoči očeta in mame. Želel si je sodobno in svetlo stanovanje, opremljeno s sodobnim pohištvom. In takšno danes tudi je, a za to je bilo potrebnega veliko dela.
Odstranili so pohištvo, s sten oluščili ponekod tudi tri plasti starih tapet, v dnevni sobi in spalnici pobrusili in na novo polakirali dobro ohranjen parket. Steno med kuhinjo in dnevno sobo so nekoč ločevala drsna vrata. Tudi ta so odstranili in nekoliko povečali prehod, da je nastal odprt in prehoden kuhinjsko-bivalni prostor. Stene so po vsem stanovanju pobeljene z belo barvo. V prejšnjem stanovanju je imel Matej stene zelene, a se je barve hitro naveličal, zato se je tokrat odločil za belo.
Po tleh kuhinje in predsobe je bila že prej obloga iz pvc in so jo nadomestili s podobno, vendar sodobnejšega videza, v predsobi je »posuta« z bleščicami, ki se vidijo le, ko nanje posije sonce. Gostitelja sta z njo zelo zadovoljna, saj se na njej ne poznata ne umazanija ne prah, preprosto se da očistiti, prav tako ni občutljiva na praske. Malo zahtevnejše za vzdrževanje, sta ugotovila, so keramične ploščice na tleh kopalnice. Na njih se vse pozna, ne samo prah, občutljive so tudi za močnejša čistila.
Tloris kopalnice se je s prenovo nekoliko spremenil. Dokaj majhno kopalnico so povečali za dober meter in pol, vendar so to lahko storili le tako, da je postala prehodna, saj je zdaj iz nje vhod v spalnico. A na račun tega so pridobili prostor za pralni in sušilni stroj. Matej prizna, da se še ni zares navadil, da je treba v spalnico skozi kopalnico, a navsezadnje imajo današnje novogradnje ob spalnici praviloma še eno kopalnico.
Vse pohištvo je gostitelj sam narisal, tudi kuhinjo, pri kateri pa mu je pomagal oče. Izbrala sta gladke sijajne površine brez ročajev v nežnem krem odtenku, ki je prilagojen barvi prostostoječega retro hladilnika. Namesto ročajev so na kuhinjskih omaricah za odpiranje skriti utori, ki pa, omeni sogovornik, niso najbolj prijazni do ženskih dolgih nohtov. V kuhinji se tudi dobro kuha, kuhanje gre obema dobro od rok. Sam najraje pripravlja mehiško hrano, saj so mu všeč njihovi okusi, ki jih je spoznal na potovanju po tej deželi.
Vsi prostori se kopljejo v naravni svetlobi, ki prihaja skozi ogromne steklene površine. Te so bile takšne že v prvotnih načrtih, kar pa pomeni tudi veliko sonca, zato se v vročih poletnih dneh stanovanje precej razgreje in ne gre brez klimatske naprave. Ob prenovi so z naravno svetlobo osvetlili tudi predsobo, in sicer s preprosto rešitvijo, to je steklenimi vrati na vhodu v kuhinjo.
Stanovanje je, kot pravita gostitelja, za dva dovolj prostorno. Shranjevalnih površin jima ne manjka, poleg garderobne omare v spalnici sta za vgradno omaro od tal do stropa izkoristila steno v dnevni sobi, kjer je že prej bila omara. To zadostuje za shranjevanje oblačil in drugih stvari ter predmetov.
Po stenah in policah pripovedujejo zgodbe slike in predmeti, ki sta jih večino prinesla s potovanj po različnih koncih sveta. Tanzanija, Egipt, Zanzibar, ZDA, pa tudi bližnje dežele in otoki, kot je Ibiza, so na njunem seznamu že obiskanih. In katera je naredila največji vtis? »Bahami,« odgovarja Matej, tam je vse, kar potrebuješ za sproščeno življenje, lepe peščene plaže, turkizno morje, sonce in koktajli.