Na sejmu Blickfang sodeluje že tretjič, pred tem se je predstavila lani marca v Stuttgartu in oktobra na Dunaju. Sejem namreč poteka v treh različnih državah (v Avstriji, Nemčiji in Švici) in petih različnih mestih (v Baslu, Hamburgu, Stuttgartu, na Dunaju in v Zürichu). Kot pravi oblikovalka Jana Mršnik, sta bila oba sejma pozitivna. Ker gre za predstavitveni in hkrati prodajni sejem, pojasnjuje, imajo sodelujoči možnost neposredne prodaje. Če se kupec nad izdelkom navduši, ga lahko takoj kupi, kar je prednost, saj si tako že v času sejma povrne stroške, še pravi oblikovalka. "Poleg tega je Blickfang eden redkih prodajnih sejmov, ki ohranja nivo dobrega oblikovanja in je po tej plati referenca za oblikovalca," pojasnjuje Mršnikova, ki je že večkrat sodelovala na različnih sejmih v tujini.
Poleg že uveljavljenih izdelkov, ki so nastali pod blagovno znamko BelaBela, bo tokrat na ogled postavila novo serijo namiznih podstavkov Cocoons, ki so lasersko izrezani iz brezove vezane plošče in ročno vezeni. Vzorec na podstavkih Cocoons je lasersko izrezan po vnaprej pripravljeni oz. izrisani predlogi. Kot pojasnjuje sogovornica, gre za 2D obliko rezanja – tehniko, ki je zelo razširjena in uporabna. Z laserjem so izrezane tudi vse luknjice za vezenje, ker sama šivanka trdega lesa ne prebode. "Sam proces vezenja je specifičen v primerjavi z vezenjem tekstila, saj je les neupogljiv, nefleksibilen, ročno vezenje pa je mehka tehnika," pojasnjuje oblikovalka. Podstavek uporabnik lahko tudi sam izveze, ga kako drugače nadgradi ali pa ga pusti praznega, neizvezenega.
"Vezenje in les gresta odlično skupaj, vezenina doda mehkobo trdi leseni osnovi, kombinacija industrijske izdelave in ročnega dela pa poskrbi za unikatnost vsakega izdelka. Gre za povezovanje tekstilnega in netekstilnega materiala," odgovarja na vprašanje, kako se ti dve tehniki dopolnjujeta.
Tudi pri tem projektu, tako kot v predhodnih, se oblikovalka sprašuje, kje so meje tekstilnosti in kakšna je lahko funkcija, pojavna oblika in namen tekstilnega materiala v današnjem času, v katerem se meje med posameznimi področji zabrisujejo.
Sejem Blickfang ni zgolj sejem, ampak nekakšna platforma za oblikovanje. Sodelujoče oblikovalce izbere gostujoči kurator. Za sezono 2016/2017 je to priznana francoska oblikovalka Inga Sempé.
Na Dunaju se bo na tokratnem Blickfangu med 28. in 30. oktobrom predstavilo 150 oblikovalcev. Po podatkih organizatorjev sejme vsako leto obišče več kot sedemdeset tisoč obiskovalcev.