Stanovanja imajo skupni hodnik, ki predstavlja središče in dostop do treh stanovanj. Vsako stanovanje je nekoliko drugačnega tlorisa in barv, ki jim dajejo svojevrsten karakter in pečat. Vsako stanovanje ima tudi galerijo, ki ponuja možnost širjenja, hkrati pa daje občutek prostornosti.
Arhitekti so pri zasnovi imeli v mislih mlade ljudi in njihov način življenja. Zato so shranjevalne površine, postelje in kuhinje narejene po meri, drugi kosi pohištva pa so stanovalci prinesli s sabo. Tako so to lahko prenovljeni in ponovno uporabljeni kosi, na primer zofa ali naslanjači, od starih staršev ali s kakšnega bolšjega trga. V enem od stanovanj so, na primer, kuhinjo odeli v odtenek limete, drugo stanovanje ima iz dnevnega prostora dostop do delovnega prostora na galeriji, ki je obarvan v živo rumeno barvo, tretje stanovanje pa ima vhod, obarvan v moder odtenek.
Projekt je na letošnjem Mesecu oblikovanja prejel nagrado BIG SEE v kategoriji tuji zasebni interier (BEIG SEE Interior design award 2018).
Sinoči se je s podelitvijo nagrad začel Mesec oblikovanja, v organizaciji Zavoda Big. Letos so podelili tudi mednarodne nagrade (BIG SEE Awards), med njimi tudi za interierje, ki nastajajo na različnih koncih Evrope. Big see awards so regionalne nagrade za dosežke na področju produktnega in modnega oblikovanja, snovanja interierjev, inovativnega lesarstva in kreativnega turizma. Več o njih lahko preberete na www.zavodbig.com. V seriji člankov bomo predstavili nekatere interierja iz sosednjih držav, ki so se uvrstili med letošnje kandidate za nagrajence v kategoriji tujih interierjev.