Iskanje rešitev za ponovno uporabo odsluženih lesenih oken je potekalo v treh izbirnih krogih. Najprej so tekmovalci pripravili teoretične rešitve, na podlagi teh je strokovna komisija med prijavljenimi izbrala šest finalistov, ki so nato na zaključnem srečanju praktično prikazali svoje rešitve ter izdelali nov in uporaben izdelek. Tri najboljše med njimi so nagradili.
Komisijo sta najbolj prepričala klop in korito za rože Terazzo, ki sta ju izdelala študentka krajinske arhitekture Katja Čelešnik in študent elektroenergetike Matija Oblak. "Izdelek je kombinacija kamna in lesa. Pri načrtovanju in izdelavi sta avtorja upoštevala tudi to, da bo izdelek izpostavljen vremenskim spremembam. Zmagala je ideja o trajnostnem izdelku, ki je poleg videza zanimiv tudi v fazah nastajanja. Steklo sta namreč mlela kar v mešalcu za beton in s pomočjo balinarskih krogel," so zapisali organizatorji natečaja.
Drugo nagrado sta prejela študentka managementa Irena Gašperlin in študenta lesarstva Grega Škufca za stensko oblogo ReWinECO, ki je nastala s polaganjem različnih koščkov lesa.
Tretjo nagrado pa sta si prislužila študentka arhitekture Mateja Rogelj in študent lesarstva Simon Slabe, ki sta izdelala klubsko mizico, ki sta jo poimenovala Generacija. Ogrodje mizice je staro odsluženo okno, ki sta ga obnovila, pod steklenem delom, ki se ga da odpreti, pa je prostor za dekoracijo.
Kot še pravijo organizatorji natečaja, ta predstavlja dober primer povezovanje industrije, znanstveno raziskovalne sfere in študentov. Študentje so sodelovali pri praktičnem vprašanju iz industrije in ga tudi praktično rešili.