Setveni koledar

Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Interier

Najboljši triki, kako optično povečamo višino stropa

Foto: Illustratorstock/Shuttertsock
Foto: Illustratorstock/Shuttertsock
E. N.
20. 11. 2021 | 09:00
22. 10. 2024 | 15:46
2:21

Visoki stropi so v arhitekturi izjemno cenjen element. Zaradi njih so prostori videti večji, pri opremljanju nam nudijo več svobode, veliko bolj proste roke pa nam omogočajo tudi pri igri s svetlobo. Vsak centimeter v višino bo prostor dodatno odprl, a če obnavljamo že obstoječo gradnjo, strop pač težko povišamo. Lahko pa višino optično povečamo. To lahko dosežemo s spodnjimi triki.

Bel strop in triki s stenskimi barvami

Če želite prostor optično povečati, izbirajte svetle odtenke stenskih barv, predvsem pa je pomembno, da strop pustite bel. Tudi bele stene bodo botrovale optično večjim sobam, občutek visokih stropov pa lahko pričarate še na dva načina. Izberite tapete z vertikalnimi črtami, ki bodo dodale občutek višine. Saj veste, na podoben način, kot nas takšen vzorec na oblačilih optično zoži. Stene pa lahko pobarvate tudi tako, da barvo nosi le spodnja polovica, tista, ki je bližje stropu, pa naj ostane bela. 


Igra s svetlobo

Tako kot s črtami na tapetah, lahko učinek visokih stropov ustvarimo tudi z drugimi vertikalnimi linijami. V veliko pomoč nam bodo visoke namizne svetilke. Že njihova podoba bo optično dvignila strop, snop svetlobe, ki bo uhajal izza senčila, pa bo "dodal" še nekaj centimetrov. Občutek, da je prostor večji, bomo dosegli tudi, če v prostoru slojimo svetila, torej, če ga opremimo s stenskimi, stropnimi in namiznimi hkrati.


Dolge zavese

Optično višanje stropov pa je mogoče tudi s tekstilom. Dolge zavese nam bodo namreč pomagale, da bodo videti višji. Za dodatno "višino" zopet lahko izberemo vzorec z vertikalnimi črtami, najbolj pomembno pa je, kako zavese pozicioniramo in kako dolge so. Karnisa naj bo vsaj nekaj centimetrov nad zgornjim robom okna, zavese pa naj segajo do tal. 



VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine