Kako v prostor ujeti magični gozd, kot iz Grimmovih pravljic, a s kančkom francoskega dvorca, da ne bi vse skupaj izpadlo kot karikatura iz otroške slikanice? To je bila dilema, ki sem jo morala razrešiti, ko so me začele preganjati bele stene moje nove spalnice. Vem, da nekateri ljudje obožujejo praznino, ki jo prinaša izčiščenost prostora, a jaz preprosto nisem eden izmed njih. Mene pomirjajo vzorci in barve. Tako sem se zatopila v kataloge tapet na spletnih straneh in iskala podobe dreves in gozdov, ki bi me navdihnile.
Veliko je bilo ilustriranih gozdnih motivov, primernih za otroške sobice, a k sreči še kar nekaj proizvajalcev tapet ohranja tudi bolj zgodovinske vzorce, kot je bil denimo slog »chinoiserie«, ki je bil v 18. stoletju izredno priljubljen med aristokracijo zahodne Evrope, ko je ta znorela za vsem, kar je dišalo po Aziji. Pod iskalnim pojmom »chinoiserie« boste še danes našli velik nabor tapet z eksotičnimi drevesi, cvetlicami, sadeži, rajskimi pticami in drugimi fantastičnimi živalmi, v čudovitih barvnih kombinacijah.
Naročila sem precej vzorcev tapet (to je nujno, če želite zadeti prave barve, saj se tiste na zaslonu lahko močno razlikujejo od tistih, natisnjenih na tapeto), in na koncu izbrala motiv prepletenih vej jablane na temno modri podlagi. Ker je bilo vse moje pohištvo (preplet novejših in starinskih kosov) umazano bele barve, sem vedela, da prostor na koncu ne bo tako zelo temačen, sem si pa želela temnejših sten, da te prej zazibajo v spanec.
Bele barve sem ohranila tudi strop, saj daje tako občutek višjega prostora, podobo pa sem zaključila z belim lestencem, ki se nad posteljo spušča iz bele rozete, obveznega stilskega elementa starih graščin in dvorcev.
Moja šibka točka opremljanja doma je tekstil, šibka točka pa pravim zato, ker se mu preprosto ne morem upreti, ne glede na to, koliko blazinic in pregrinjal že imam doma. Ko najdem blago, ki mi je všeč, se običajno nemudoma lotim šivanja novih dodatkov. K sreči so v spalnici posteljnina, okrasne odeje in blazine različnih oblik nuja, saj ne samo, da naredijo sobo bolj udobno, ampak prostoru tudi dodajo globino. S prepletanjem različnih tekstur, od mehkih in trših do gladkih in grobih ter pastelnih in intenzivnejših odtenkov, spalnica zaživi v razgibanem sožitju.
PREBERITE ŠE: Kako sem sama prenovila kopalnico in jo spremenila v sanjski kotiček