"Ustvariti prostor za srečo," je načelo, po katerem dela Lígia Casanova za svoje naročnike, to pa je veljalo tudi, ko je snovala svoj atelje v loftu, ki ga predstavljamo v nadaljevanju.
V spodnjem nadstropju lofta so manjša kuhinja z jedilno mizo, prostorna dnevna soba in kopalnica, na galeriji, do katere se pride po belih kovinskih stopnicah, pa delovni prostor.
Tapeta s konzervami kaviarja
V spodnejm delu stanovanja najbolj izstopa dnevna soba oz. stena in police, odete v modro barvo. Ta vzbuja asociacije na morje in poletne dni. Omenjeno barvo je notranja oblikovalka izbrala zato, ker se pojavlja na originalnih starih vhodni vratih in okenskih okvirjih. Poleg stene popleskane z modrim odtenkom in knjižne omare s policami v modri barvi, pa je tu še tapeta, na kateri so ogromne konzerve za kaviar, prav tako v modri barvi. Nekaj modrih odtenkov najdemo še na zofi in drugih tkaninah ter dodatkih.
Preostale stene in pohištvo so v beli barvi ter v kombinaciji z naravnim lesom. Iz slednjega je izdelana jedilna miza, klop ob njej, nekaj ličnic na kuhinjskih omaricah, delovne mize in še nekateri manjši kosi pohištva. Nadvse zanimivo je notranja oblikovalka popestrila tudi steno med dvema vgrajenima knjižnima omarama, ki segata iz prvega nadstropja pa vse do stropa oz. do galerije – s tapeto v sivo-beli kombinaciji, na kateri je starinska omara z množico majhnih predalov.
Podobo spodnjega dela lofta zaokroža udobna zofa, preproge, odlagalne in klubske mizice, okrasne blazine, knjige in številni lepi predmeti – vse, kar lahko tudi sicer najdemo v udobnem in živahnem domu. S tem je notranja oblikovalka Lígia Casanova želela pokazati svoj pristop k delu, pokazati kreativne zamisli, kako lahko prostor zaživi. K prijetnemu vzdušju pripomore tudi veliko naravne svetlobe in lep pogled na slikovite hiše starega mestnega jedra.