Eden od namenov prireditve, tako Cerar, je osveščanje potrošnikov, da bi se bolj množično odločali za gradnjo in izdelke iz lesa. "Danes je zato še kako pravi čas, da se vprašamo o naši naklonjenosti do te naravne dobrine. Za zdravje in počutje je najboljše bivalno okolje prav tisto iz lesa," je dejal.
"Na čem naj Slovenija ustvarja družbeno blaginjo, če ne na znanju, izkušnjah, pa tudi z delavnostjo svojih ljudi in naravnimi danostmi, ki jih ima. Ena izmed večjih naravnih danosti, ki jih Slovenija ima, je poleg čiste pitne vode ravno les," je poudaril.
Kmetijski minister Dejan Židan je izpostavil, da bi morali na področju lesa po podobni poti kot na področju hrane tako, da bi naučili prebivalce države, da iščejo slovenske proizvode. Gospodarski minister Zdravko Počivalšek pa je ocenil, da slovenska lesnopredelovalna veriga ni dovolj povezana, odločevalci pa imajo sedaj priložnost, da postavijo pogoje, v katerih bodo vsi členi verige služili cilju večje dodane vrednosti v končnem izdelku.
Premier je lesarjem obljubil, da si bo vlada prizadevala, da bo les v resnici postal "naše bogastvo". Spomnil je, da bodo na ministrstvu za gospodarstvo in tehnologijo odprli direktorat za lesarstvo. S tem bodo lesarji dobili sogovornika na vladi, je dejal Franc Pohleven, profesor na ljubljanski biotehniški fakulteti, ki je pripravila razstavo, in predsednik organizacijskega odbora prireditve.
Na razstavi, eni večjih prireditev ob začetku tedna gozdov, ki je letos posvečen negi gozdov, je mogoče videti tako tradicionalne izdelke, kot so pručke, stoli in mize, pa tudi bolj sodobne, kot so sup, ovitki za telefone in tablice, pa slušalke in sončna očala.