Za projekt sodelovanja s slovenskimi ustvarjalci so se odločili, ker jim želijo dati možnost, da se predstavijo. »Če že imamo salone in možnosti, lahko z njimi naredimo še kaj dobrega tudi za koga drugega. Obenem je čas, v katerem živimo, vedno bolj nenaklonjen kulturi, po drugi strani pa ljudje hrepenimo po unikatnem, drugačnem in nečem, kar ni serijsko,« je pojasnila Živa Kovačević iz Ga+kuhinj. Z razpisom upajo, da bodo spletli vezi z ustvarjalci, ki bodo prinesli v njihove salone novo vzdušje in hkrati dobili priložnost, da se predstavijo širši javnosti.
Na razpis se lahko prijavi kdorkoli, ki ima unikaten izdelek z estetsko vrednostjo in meni da sovpada z vizijo GA+kuhinj. »Ustvarjalci naj imajo v mislih, da bodo njihovi izdelki nadomestili dekoracijo,« je pojasnila Živa Kovačević. Izdelki bodo v salonih razstavljeni brezplačno, opremljeni pa bodo z imenom in priimkom ustvarjalca ter njegovim kontaktom (ali vizitko, za katero pa morajo izdelovalci poskrbeti sami). »Veliko lažje bomo razstavili izdelke, ki so že sami po sebi namenjeni tudi estetskemu užitku, ne zgolj funkcionalni uporabi,« je dodala Kovačevićeva.
Pogoj je unikatnost
Prijav so prejeli že veliko, pogoj za sodelovanje pa je, da ustvarjalec izdeluje svoje unikatne izdelke. »Lahko gre tudi za že uveljavljeno blagovno znamko, kjer so njeni ustvarjalci sami razvili koncept in gre za unikatne izdelke. V resnici je edini pogoj, da gre za unikatna dela slovenskih ustvarjalcev na zadovoljivem estetskem in kakovostnem nivoju,« je naštela Kovačevićeva. Trenutno še niso delali selekcije, vendar jo bodo morali. Pri tem Kovačevićeva navaja, da bodo sledili štirim pogojem: estetska vrednost, sovpadanje z vizijo GA+kuhinj, unikatno delo in sovpadanje s konceptom njihovih kuhinj.
Izdelkov ne bo mogoče naročiti v salonih, kjer bodo razstavljeni, bodo pa obiskovalci lahko dobili kontakt proizvajalca in izdelek naročili pri njem. V primeru, da bo naročil veliko, Živa Kovačević pravi, da bodo ustvarjalcu ponudili nasvet, kako se lotiti naročil. »Bo pa ustvarjalcem zagotovo prišla prav še poslovna žilica. Če je še nimajo, jo bodo po poti razvili,« je še dodala.