Setveni koledar

Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Bivanje

Surs razbija stereotipe: Sosedje niso samo za prepiranje

Da sosedje vendarle niso samo za prepiranje, dokazujejo podatki, ki jih je te dni v sklopu projekta, namenjenega razbijanju stereotipov o Slovencih, objavil statistični urad.
Foto: Dmytro Zinkevych/Shutterstock
Foto: Dmytro Zinkevych/Shutterstock
STA
4. 8. 2021 | 16:34
22. 10. 2024 | 14:57
1:38


Podatkov o tem, koliko se prepiramo s sosedi, Statistični urad RS (Surs) nima, ima pa podatke, ki povedo, koliko prebivalcev Slovenije je v 2018 lahko pričakovalo nematerialno pomoč sorodnikov, prijateljev, sosedov ali znancev. Teh je 92 odstotkov. Vse kaže, da sosedje le niso samo za prepiranje, ugotavlja Surs, ki bo avgusta razbijal stereotipe.


92 odstotkov prebivalcev Slovenije ima torej koga, s komer se lahko npr. pogovori o osebnih stvareh, ki jim lahko pomaga pri kakšnem opravilu, ob bolezni, je na spletni strani pojasnil Surs.

FOTO: Daisy Daisy/Shutterstock
Foto:
FOTO: Daisy Daisy/Shutterstock Foto:

Z ocenami od 0 do 10 je urad ocenjeval tudi zadovoljstvo z medosebnimi odnosi. Rezultat je povprečno 8,6. Z enako povprečno oceno so se ocenili le še v Avstriji, na Irskem in na Malti, z višjo od te pa v nobeni.

Na statističnem uradu napovedujejo, da bodo vsak ponedeljek v letošnjem avgustu skušali razbiti nekaj stereotipov o prebivalcih Slovenije.

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine