V blokih je povprečna velikost balkona med 5 in 7 kvadratnih metrov. Kljub majhni kvadraturi ga lahko uredimo v prostor za sprostitev, kotiček za branje ali druženje s prijatelji. Najpogostejša ovira, ki nas omejuje pri opremljanju balkona v bloku pa je njegova širina.
PREBERITE ŠE: TO JE NAJBOLJŠI ČAS ZA SAJENJE BALKONSKEGA CVETJA
Tudi, če je balkon relativno majhen, želimo iz njega ustvariti zeleno, zunanjo oazo, ki nam nudi kotiček za uživanje in sproščanje. Če je balkon resnično majhen, prenese morda le en kos pohištva - udoben stol, na katerem bi lahko delali z računalnikom v naročju, spili kavo med branjem knjige ali le zadremali. Pri izbiri udobnega stola oziroma fotelja bodimo pozorni na dolžino stola, saj bomo težko našli stol za ležerno počivanje, ki bi bil krajši od 80 cm. Če je balkon širok približno en meter, kar v blokih ni redko, bo stol zasedel skoraj celotno širino balkona in s tem otežil gibanje po balkonu.
Če ne želite utesnjenega občutka na balkonu, ki bodimo iskreni, ne pripomore k udobju, je boljša izbira manjši, zložljiv stol in manjša mizica v lični leseno-kovinski kombinaciji. Z dodatki, kot so manjša lončnica na mizi ali okrasna blazina in odeja na stolu, bomo ustvarili majhno, intimno zavetje, ki kar kliče, da se usedemo za mizo in odpremo najljubšo knjigo. Ali spijemo jutranjo kavo ob pogledu na prebujajoč se dan. Izbira zložljivega pohištva pa ima še eno prednost – po potrebi ga zložimo, če bi potrebovali prostor za kakšen drug namen, recimo za sušenje perila.
Na našo srečo niso vsi blokovski balkoni enako majhni. Nekateri so spodobne velikosti in prenesejo večje kose pohištva. Eden takih praktičnih kosov je lesena klop, ki nudi prostor za več ljudi. Opremimo jo z udobnimi okrasnimi blazinami, povabimo prijatelje in sproščeno druženje se lahko začne. Če opremimo klop s tekstilom, bodimo pozorni, da ga redno shranjujemo v notranjosti, da se zaradi vlage ne bi na njem pojavila plesen.