K pospravljanju stanovanja sodi tudi brisanje prahu in lahko bi rekli, da gre za precej zamudno opravilo, ki ga je treba redno opravljati. Prah se kaj hitro nabere v našem stanovanju, kako pogosto ga je treba brisati, pa je odvisno od različnih faktorjev. Kako blizu ceste živimo, na primer. Pa če je blizu travnik. Ali imamo hišnega ljubljenčka, kako pogosto odpiramo okna in podobno. Danes pa pišemo o tem, kako nastajanje prahu preprečiti oziroma vsaj omejiti.
Klima, prezračevalni sistem, kalorifer, sesalec ... Mnoge naprave v vašem domu vsebujejo filter, v katerega se ujame tudi velika količina prahu. Redna menjava slednjega bo pomagala, da vam ga ne bo treba brisati tako pogosto. Seveda pri tem veliko vlogo igra velikost naprave, a priporočljivo je, da filter zamenjate oziroma očistite, če je to mogoče, vsaj na nekaj mesecev.
Velik del prahu v hišo prinesemo od zunaj, k nam pa se prikrade tudi skozi odprta okna. Zračenje stanovanja je koristno, zato vam ne bomo priporočili, da manj odpirate okna. Lahko pa prednje postavite rastline, ki prečiščujejo zrak, lepo količino prahu, ki prihaja od zunaj, pa bodo ujele tudi na površino listov. Večje, kot bodo rastline, bolj učinkovito bodo lovile prah.
K nabiranju prahu pa pripomorejo tudi naši hišni ljubljenčki. Že zaradi majhne kletke s hrčkom bo treba stanovanje pogosteje sesati in brisati prah, še bolj intenzivno pa naš dom prašijo mačke in psi. Pomembno je, da jim zato vsakič, ko se vrnemo s sprehoda ali spustimo skozi vrata mačka, ki se je potepal naokoli, obrišemo tačke z mokro krpo ter jih redno tuširamo. V njihovo dlako se namreč zunaj ujame ogromno prahu in s primerno higieno bomo poskrbeli, da ne bo končal v našem domu.