Vsi vemo, kako izgledajo jutra med tednom, ko se otroci odpravljajo v vrtec ali šolo, mi pa v službo. Lovimo vsako minuto, da ne bomo pozni, zato praviloma v hiši vlada kaos. Vsako jutro lahko prihranimo vsaj 10 minut, če se na naslednji dan pripravimo že večer prej. Pomislimo, kakšne obveznosti nas čakajo v službi, kaj moramo vzeti s seboj v službo (računalnik, delovno gradivo …), pripravimo oblačila sebi in otrokom ter pripravimo oziroma spakiramo potrebščine za morebitne popoldanske dejavnosti otrok. Zvečer bomo za vse to porabili veliko manj časa kot zjutraj, ko smo še zaspani in za vsako opravilo potrebujemo dalj časa kot čez dan.
Če si zapisujemo opravke, ki nas čakajo na določen dan, lažje načrtujemo potek dneva in porabo časa. Nekateri prisegajo na papir, drugi na beležke v telefonu. Ni bistveno, pomembno je, da si s pomočjo zapisanih obveznosti vsak dan sestavimo natančen urnik (lahko na uro ali 15 minut natančno, odvisno od števila in trajanja obveznosti). Če recimo vemo, da moramo peljati otroka na dejavnost in moramo tudi v trgovino po hrano za večerjo, je smiselno, da nakupe opravimo medtem ko je otrok na dejavnosti.
Morda se zdi nepomembno in malenkostno, a če smo dobro organizirani in imamo stvari doma vedno na istem mestu, lahko resnično prihranimo vsak dan nekaj pomembnih minut svojega časa. Ko želimo peljati otroke na trening in hitimo od doma, da bomo pravočasno na cilju, je popolnoma nepotrebno, da bi iskali ključe od avta ali mobilni telefon. Zato hranimo ključe, denarnico, telefon, torbico in podobne pripomočke vedno na istem mestu, saj jih tako ne bomo iskali. Navadimo se, da jih po vsaki uporabi oziroma ko pridemo domov, pospravimo na isto mesto.
Če smo večopravilni, prihranimo dragoceni čas. Med pripravo večerje lahko pospravimo posodo v pomivalni stroj, med gledanjem televizije lahko zložimo perilo, ko gremo v službo ali na športno aktivnost, lahko spotoma odnesemo še smeti. Z vsako od naštetih večopravilnosti prihranimo vsaj 5 do 10 minut.