7 napak pri uporabi hladilnika

9. 12. 2019 | Besedilo: T. S. P. | Fotografije: Shutterstock

hladilnik, meso, pospravljanje, čiščenje, hrana, mlečni izdelki

Srce kuhinje je (poleg kuhalne plošče) hladilnik, ki pa, če ga ne uporabljamo pravilno, ne izpolni vsega tistega, kar v resnici omogoča. Najpogostejše napake, ki jih delamo uporabniki hladilnikov so, da nastavimo prenizko temperaturo, hrane ne shranjujemo pravilno in vanj pospravljamo stvari, ki tja sploh ne sodijo.

V hladilnik pospravljamo stvari, ki tja ne sodijo

Krompir in kruh v hladilnik ne sodita, saj mraz škoduje škrobu, navajajo pri spletni reviji Hunker. Poleg tega lahko nižje temperature povzročijo hitrejše gnitje pri melonah, bananah, čebuli, paradižnikih, mangih in jabolkih. Vsa našteta živila je bolje shranjevati v shrambi.

Ne nastavljamo prave temperature

V hladilniku naj bo okoli 4 stopinje Celzija. Pri višji temperaturi se hitreje razvijajo bakterije, pri nižjih pa hrana lahko zamrzne in izgubi okus. Ker v hladilniku zelo težko nastavimo ustrezno temperaturo, pri reviji Hunker svetujejo, da kupimo poseben termometer, ki nam bo kazal pravo temperaturo in nato prilagodimo nastavitve.

PREBERITE ŠE: Najboljši načini shranjevanja hrane v hladilniku

Mlečnih izdelkov ne shranjujemo v vrata hladilnika.Mlečne izdelke nepravilno shranjujemo

Kolikokrat je bilo že poudarjeno, da mlečnih izdelkov ne smemo shranjevati v vrata hladilnika. Ta del je namreč najtoplejši del hladilnika, zato se mlečni izdelki hitreje pokvarijo. Na poličke v vratih shranjujemo sladke pijače, začimbe in drugo predelano hrano. Mleko, maslo, jajca pa postavimo na najbolj hladno mesto v hladilniku – zgornjo polico.

Nepravilno shranjujemo ostanke kosila ali večerje

Če ostankov hrane nismo shranili ustrezno, potem je bolje, da jih ne jemo. Izogibati se moramo shranjevanju še toplih ostankov v plastične posode, ki jih naložimo eno na drugo. Če bomo ostanke vseeno shranili v plastično posodo, potem moramo te v hladilnik shraniti ločeno.

Pregled tesnil

Tesnila na hladilniku moramo redno pregledovati. Če še opravljajo svojo nalogo, preizkusimo tako, da med vrata zapremo trak papirja. Če ga lahko brez težav izvlečemo, potem tesnila več ne služijo svojemu namenu, ampak jih moramo zamenjati.

PREBERITE ŠE: Čiščenje hladilnika: vsaj štirikrat na leto

Meso in ribe shranjujemo na najnižjo polico.Meso pospravljamo na napačno polico

Surovega mesa nikoli ne postavljamo na najvišjo polico v hladilniku, saj bi sokovi lahko kontaminirali druga živila. Še ne pripravljeno meso in ribe je zato najbolje shranjevati na najnižjo polico.

Ne čistimo ga dovolj pogosto

Preden se v hladilniku začnejo razmnoževati bakterije in nabirati plesen, bi mu morali privoščiti generalno in temeljito čiščenje. Hladilnik bi morali očistiti vsake tri mesece, pri tem pa bi ga morali umiti, razkužiti in do suhega obrisati.

---

MORDA VAS ZANIMA TUDI: Triki vestnega gospodinjca za vedno čist in dišeč hladilnik

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE