Izberite pravo orodje
Najboljša izbira je dobra ergonomsko oblikovana lopata za sneg. Ta mora biti dovolj lahka in narejena iz materiala, na katerem se ne bo nabiral sneg.
Majhni koraki
Tudi če se boste snega hoteli znebiti čim hitreje, na lopato ne nalagajte prevelike teže. Lahko izgubite ravnotežje ali pa si poškodujete mišico. Prevelika obremenitev je lahko nevarna tudi za krvni tlak.
PREBERITE ŠE: Video: Kidanje snega brez bolečin
Pametno dvigovanje
Da bi se izognili poškodbam hrbta, breme vedno dvigujte s pomočjo kolen in bokov. Izogibajte se gibom, pri katerih boste zgornji del telesa premaknili v levo ali desno, spodnji del telesa pa bo ostal na istem mestu. Pri odmetavanju snega vedno premaknite celo telo.
Nižji kup
Ko kidate sneg, ga raje razporedite po manjših kupih in ga ne odmetavajte na enega. Če boste sneg metali samo na en kup, bo ta vedno višji, delo pa bolj naporno.
PREBERITE ŠE: Snežne freze in lopate: Kidanje snega je lahko tudi užitek
Zamenjajte roki
Čeprav boste bolj učinkoviti pri držanju lopate z dominantno roko, zdravniki in fizioterapevti svetujejo, da roki menjate. Na takšen način boste tako levi kot desni roki omogočili, da se spočijeta.
Počijte
Med kidanjem poslušajte svoje telo in si privoščite kratke oddihe. Aktivnost bo koristna za vaše zdravje, a vseeno ne pretiravajte. Če občutite bolečino, se ustavite.
Omilite bolečine
Če vas bodo po kidanju bolele mišice, si privoščite masažo, jih dobro ogrejte ali namažite s protivnetno kremo. Privoščite si tudi prigrizek in toplo pijačo.