V stanovanje vstopimo skozi razmeroma veliko predsobo z omaro za odlaganje čevljev in vrhnjih oblačil, ki vodi v vse druge prostore. Na večjo površino prazne stene lahko namestimo tudi ogledalo po vsej višini ter tako navidezno povečamo prostor in zagotovimo zadnji pogled, ali je vse na svojem mestu, preden se odpravimo ven. Na desni so servisni prostori – garderoba s shrambo ter kopalnica s prho, pralnim in sušilnim strojem, naloženima drug na drugega. Na levi strani pridemo skozi drsna vrata v manjšo kuhinjo, ki je od dnevnega prostora ločena s pripravnim pultom, idealnim za hitro jutranjo kavico ali zajtrk, kadar se mudi na delo. Kuhinja se tako podaljša v jedilnico z mizo za štiri in prostorno dnevno sobo.
Na drugi strani sta spalnici. Obstoječi prostor sem razdelila na dva dela in tako dobila manjši ločeni sobi, s čimer zagotovimo intimnost vsem članom družine. Spalnica za starše je od otroške sobe ločena s predelno steno z nadsvetlobo, ki v prostor še vedno dovede dovolj posredne naravne osvetlitve. Ker mora biti prehodna, se lahko popolnoma zapre s premičnimi paneli, tako da nastane hodnik do otroške sobe, ponoči, ko otrok spi, pa ostane odprta, s čimer se njena kvadratura poveča.
V dekličini sobi je poleg velike garderobne omare najbolj zanimiv domiseln pohištveni element, ki združuje posteljo in pisalno mizo. Ti dve sta povezani s stopničkami, ki vodijo do postelje in so hkrati poličke, na katere lahko deklica pospravi svoje zvezke, knjige in igračke ter tako poskrbi za otroško navihano, a vedno urejeno sobo.