Zasnova temelji na prehodnosti in povezanosti bivalnih prostorov, od predsobe naprej. Zahodno steno kuhinje v celoti odstranimo in vse kuhinjske elemente prestavimo na severno steno. Jedilnica tako ni več izoliran kot v kuhinji, po potrebi se lahko razširi še na območje predsobe, lahko pa se z drsnimi vrati loči od nje. Kamin, ki postane srce hiše, središče kroženja, ločuje kuhinjo od dnevne sobe, kuhinjski elementi pa se iztečejo čez celotno steno. Višina kolenčnega zidu je 1,6 metra, zato v kuhinji predvidimo kombiniran sklop oken, po dve vertikalni in dve poševni, ki uokvirjajo pogled iz jedilnice. Na novo se naredimo dvovišinski prostor, s čimer stanovanje zadiha, naravna svetloba pa skozi strešna okna prodira globlje v notranjost. Zahodna stena dnevne sobe postane knjižna omara, ki je hkrati komunikacijska točka z galerijskim delom, ta se na novo zasnuje nad obstoječo spalnico in hodnikom. Popoldansko sonce tako pride v prostor skozi galerijska strešna okna in osvetljuje kuhinjo in dnevno sobo.
Z odprtjem ostrešja pridobimo potrebno višino, ki v statično tlorisno zasnovo vnese pridih dinamike in več možnosti izkoriščanja prostora tudi po vertikali.
-----
Arhitekturni dialog – jesenski del
Arhitekturni dialog letos poteka v sodelovanju Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani, podjetja Velux Slovenija in priloge Deloindom. Tema natečaja, ki je po novem razdeljen na jesenski in spomladanski del, so mansarde. V vsakem delu Arhitekturnega dialoga smo sprejeli 25 vlog bralk in bralcev, rešitve zanje pa bodo pripravili študentje višjih letnikov fakultete za arhitekturo.