Soda bikarbona ni le vsestransko uporabna. Če jo hranimo v suhem prostoru, bo njen rok uporabe trajal kar nekaj let. Če pa jo hranimo v vlažnem prostoru, kot sta kopalnica ali kuhinja, lahko vlaga prodre skozi originalno kartonsko embalažo, zaradi česar se bo soda bikarbona strdila. Zato jo raje kot v originalni embalaži hranimo v plastični ali stekleni nepredušno zaprti posodi, ki bo poskrbela, da vlaga ne bo prišla do vsebine posode.
Če rečemo, da imamo prav vsi težave z nabiranjem vodnega kamna na ploščicah v kopalnici, verjetno prav nič ne pretiravamo. Sledi vodnih kapljic se dnevno nabirajo in kazijo podobo kopalnice. Temeljito jih lahko očistimo z mešanico sode bikarbone in vodikovega peroksida, ki jo nanesemo na ploščice in fuge ter temeljito podrgnemo z zobno ščetko. Ko smo zadovoljni z videzom, ploščice umijemo z vodo.
Ko vstopimo v kopalnico, si resnično ne želimo vonjati neprijetnih vonjav. Zato postavimo skodelico sode bikarbone na polico ali kopalniški pult, kjer bo vpila neprijetne vonjave. Če želimo specifičen vonj, ji lahko dodamo dve žlički vode in 10 žličk eteričnega olja. Skodelico menjamo enkrat mesečno oziroma po potrebi.
Še en element, ki se v kopalnici hitro umaže, je ogledalo. Kapljice od umivanja zob in pranja rok brž pustijo sledi, da je ogledalo videti nemarno. Pasto, narejeno iz žličke sode bikarbone in malo vode, nanesemo na gobo in podrgnemo njegovo površino. Nato ga speremo s čisto navlaženo gobo in sledi kapljic ter prstnih odtisov bodo izginile.
Keramika v kopalni kadi sčasoma porumeni in ni več tako bela kot ob nakupu. Pomagamo si lahko s sodo bikarbono, ki je močno sredstvo za odstranjevanje vodnega kamna. Zmočimo kad, potresemo sodo bikarbono, pustimo delovati približno 30 minut, zatem kad dobro zdrgnemo in speremo z veliko vode.