Pasto enostavno nanesite na nakit ali srebrni pribor in ga zdrgnite s prsti. Če želite, si lahko pomagate tudi z odsluženo zobno ščetko, a pazite, da pri drgnjenju ne bi bili pregrobi, saj bi lahko poškodovali plemenito kovino. Nato srebro dobro splaknite pod tekočo vodo in pustite, da se posuši.
Malo cigaretnega pepela primešajte topli vodi. Mehko krpo namočite v mešanico, nato pa z njo umijte in podrgnite srebro. Nato ga splaknite in posušite.
Sok ene limone dodajte dvema čajnima žličkama sode bikarbone in dobro premešajte. Mehko krpo pomočite v mešanico in z njo nežno zdrgnite srebro. Manjše kose nakita, uhane in prstane, lahko v mešanico kar potopite in jih pustite namakati največ dve minuti. Po potrebi lahko nakit nežno podrgnete tudi z zobno ščetko. Očiščen nakit splaknite pod tekočo vodo in ga posušite.
Vzemite posodico, v katero natočite dva decilitra vode, dodajte čajno žličko soli in dve čajni žlički sode bikarbone ter dobro pomešajte. Pristavite jo na štedilnik in ko mešanica zavre, jo odstavite. Vanjo položite srebro za približno 15 minut. Nato nakit vzemite iz posode, ga dobro sperite pod tekočo vodo in posušite.
Srebro lahko dobro očistite tudi s tekočim pralnim praškom brez fosfatov. Malce ga dodajte dvema decilitroma vroče vode in premešajte. Srebro lahko kar potopite v mešanico, nato ga z mehko krpo podrgnite. Ko je srebro očiščeno, ga splaknite pod toplo vodo in pustite, da se posuši.
Po čiščenju hranite srebro v hladnem in suhem prostoru, da ne bi potemnelo. Če imate možnost, ga hranite v tesno zaprti plastični vrečki, saj bo tako dalj časa ohranilo sijaj.