Že kar nekaj časa se ukvarjamo s problematiko stanovanjske politike, višje kot so cene nepremičnin, težje si svoje stanovanje privoščijo tudi mladi. Veliko število otrok, ki sicer to več niso, zaradi cenovno nedostopnih nepremičnin tako ostaja doma in živi pri starših. Mnogi izmed slednjih svojim potomcem želijo pomagati po svojih najboljših močeh, a vsi si nakupa stanovanja za svoje otroke ali pa denarne vsote, ki bi jim pomagala pri nakupu, ne morejo privoščiti. Pravzaprav imajo takšno srečo redki.
Na družbenih omrežjih pa smo zasledili idejo, ki se nam je zdela izjemno zanimiva in smiselna pri pomoči mladim do osamosvojitve. Avtor videa, ki si ga lahko ogledate spodaj, namreč svetuje, da kot starši svojim otrokom do prvega stanovanja pomagate tako, da jim pomagate prihraniti denar za prvi polog kredita. Kako?
Kako dolgo otroci ostajajo pri starših, je precej odvisno od razmer v posamezni državi, prav tako pa tudi od vzgoje in prepričanj, ki jih ima določen narod. Skandinavci svoje otroke na primer od doma pošljejo zelo zgodaj. Na jugu precej dlje ostajajo doma, prav tako smo pri nas in naši okolici vajeni gradnje velikih hiš, kjer lahko svoj dom ustvarijo tudi naši potomci.
Zgornji video pa predlaga, da uberemo tretjo pot. Otrokom, ko dopolnijo 18. leto, pričnemo za bivanje zaračunavati najemnino. Seveda se pri njenem znesku ne ravnamo po cenah na trgu, temveč jo prilagodimo zmožnostim. Avtor videa predlaga ceno 250 evrov. Najemnino polagamo na račun in ko se otrok želi odseliti, mu znesek vrnemo ter tako pomagamo pri pologu za kredit. Na ta način otroku pomagamo do samostojnosti, ga navadimo odgovornosti in pametnega ravnanja z denarjem. Kakšne pa je vaše mnenje o tej ideji?