Indukcijske kuhalne plošče so preproste za čiščenje, saj se segrejejo le neposredno pod lonci, v katerih kuhamo, preostala površina pa ostane hladna. Če nam kaj uide mimo lonca, se torej ne bo prismodilo. Po kuhanju jo preprosto očistimo z nežnim čistilom in vlažno krpo. Nikar ne uporabljajte agresivnih čistilnih sredstev in grobih čistilnih gobic, ki bi lahko pustile sledi na površini. Najbolje je uporabiti krpe iz mikrovlaken. Najbolj učinkovito pa je sprotno čiščenje, takoj po kuhanju, ko se umazanije še ni zasušila na površini. Saj je posušene madeže veliko težje spraviti s kuhalne plošče.
Podobno čiščenje zahteva steklokeramična kuhalna plošča. Potrebujemo vlažno krpo in nežno čistilo, za ta namen. Vedeti je treba le, da kuhalno ploščo čistimo, ko se ohladi, oziroma ugasne lučka. Večje in bolj trdovratne madeže boste najlaže očistili s posebnimi čistili za steklokeramiko. Tudi pri teh kuhalnih ploščah velja enako kot pri indukcijskih, da je najbolj učinkovito in najlažje čiščenje takoj po kuhanju.
Previdno pa je treba ravnati, če se čiščenja indukcijskih in steklokeramičnih kuhalnih plošč lotevate s kisom ali katerim drugim naravnim (zlasti kislim) čistilom. Ta lahko poškodujejo površino. To velja tudi za ogledala in okna. Zato je pomembno, da površino, ki jo očistite z naravnim (doma pripravljenim) čistilom, dobro sperete oz. obrišete do suhega.