Najpomembnejši nasvet, ki mu morate slediti, če imate doma belo sedežno garnituro, je tisti, ki velja za vse madeže: prej kot se ga boste lotili, bolje bo. Če boste pustili, da se madež vpije v tkanino, ga boste stežka spravili proč.
Na moker madež najprej položite papirnate brisače, da boste zaustavili širjenje. Na brisače nežno pritiskajte, ne drgnite. Uporabite mešanico sredstva za pomivanje posode in hladne vode, v katero boste pomočili čisto belo krpo. Po madežu rahlo pritiskajte dokler ni več viden. Za trdovratne madeže lahko uporabite belilo, vendar prej preberite navodila za vzdrževanje tkanine na sedežni garnituri, da je ne boste poškodovali.
Skrb za barvo
S pogosto rabo in zaradi sonca tkanina na sedežni garnituri lahko spremeni barvo, zato je pomembno, da redno obračate blazine (če je to možno). Pred soncem lahko oblazinjeno pohištvo zaščitite tako, da spustite žaluzije ali zagrnete zavese. Pri čiščenju uporabljajte čim manj kemičnih čistil, saj tudi ta v kombinaciji z močno sončno svetlobo lahko vplivajo na spremembo barve.
Pokrivanje
Kadar imate obiske ali pa zabavo, je najbolje, da sedežno garnituro pokrijete. Tako se boste izognili madežem rdečega vina in drugim nevšečnostim. Če pokrivala nimate, pa lahko gostom pojasnite, da se na oblazinjenem pohištvu ne pije in je.
Lep videz bele sedežne garniture boste najlažje ohranjali, če jo boste redno čistili. Posesajte vse reže in druge dele sedežne garniture. Če je ta usnjena, pa jo vsaj enkrat mesečno obrišite z mokro krpo. Prah je na beli podlagi bolj viden kot na drugih barvah.
Hišni ljubljenčki
Če imate doma hišne ljubljenčke, ki lahko počivajo na sedežni garnituri, pri izbiri razmišljajte ali vprašajte, katera tkanina je najbolj odporna proti praskam. Pri izbiri bele sedežne garniture je najboljše, če se odločite za pravo ali umetno usnje, mikrovlakna, platno, denim ali trpežno tkanino, ki jo uporabljamo za zunanje pohištvo oziroma zavese.