Preden začnete s popravilom, se prepričajte, da imate pri roki vsa potrebna orodja in nadomestne dele (izvijač, posodo, tesnila ...) S tem boste prihranili čas in verjetno tudi nekaj živcev.
Kapljanje vode iz pipe pogosto povzročajo obrabljeni ali poškodovani O-obroči in tesnila. Preverite te komponente in poglejte, ali so obrabljeni, razpokani ali natrgani. Če so poškodovani, jih zamenjajte z novimi, ki so enake velikosti in tipa.
PREBERITE ŠE: IZ PIPE KAPLJA, ODTOK NE POŽIRA ...
Ko se boste lotili zamenjave pipe, najprej poiščite in zaprite dovod vode. S tem boste preprečili uhajanje vode med popravilom. Zaprite torej dotočni ventil vode, ki je po vsej verjetnosti nameščen pod umivalnikom ali v bližini pipe. Če ga ne najdete, potem boste morali zapreti glavni ventil vodovodne napeljave. Da vam manjši sestavni deli slučajno ne bi padli v odtok, le-tega zaprite s čepom.
Nato pod koritom odvijte vodovodne cevi, ki armaturo povezujejo z dotokom vode. Obstaja verjetnost, da bo v cevi še nekaj vode, zato si za vsak primer spodaj podstavite posodo. Nato pod koritom odvijete matico (ali dve, odvisno od armature) in pipo odstranite oziroma izvlečete iz korita. Na novo pipo nato zmontirajte broško s tesnilom (na spodnji strani, da se bo prilegla na umivalnik). V spodnji del privijačite še vijak (ali dva, odvisno od pipe). Namestite novo pipo iz zgornje strani v odprtino, preverite, da pipa ni postrani ter pod koritom zategnite vijak in poskrbite, da bo dobro fiksirana na umivalnik. Nato le še privijete cevi za vodo nazaj na ventil ter zategnete.
Zdaj je čas, da le še odprete dotočni ventil vode ali glavni ventil, da obnovite dovod vode do pipe.
Ali ste dobro opravili delo, se prepričate tako, da odprete pipo in za trenutek pustite vodo teči. Preverite morebitna puščanja okoli ročice in podnožja pipe. Če še opazite kakršno koli puščanje oziroma če se počutite nelagodno pri opravljanju vodovodnih opravil ali težava vztraja, priporočamo, da za pomoč prosite strokovnjaka - vodovodnega inštalaterja.