Predsoba je razmeroma velika in nefunkcionalna, saj imajo vse stene določene omejitve: to so vrata v druge prostore, električna omarica, stikala in radiator. Dnevna soba je podolgovata in z ene strani odprta s stekleno steno. V njej je že sedežna garnitura svetle barve.
Da bi predsobo čim bolje izkoristili, naj se omare ne tiščijo ob stene, kjer niti ni dovolj potrebnega prostora, ampak naj se na sredino postavi velika omara, ki sega do stropa. Glede na velikost predsobe bo kljub takšni postavitvi okrog in okrog še vedno mogoč neoviran prehod. Omara se odpira z obeh strani. Sestavljena naj bo iz prostora za obešanje oblačil ter predalov za čevlje in druge malenkosti. Na stranico nasproti vhodnih vrat je mogoče pritrditi tudi ogledalo od stropa do tal. V predsobi ni oken, zato lahko deluje nekoliko mračno, ogledalo pa jo skupaj z belo barvo pohištva lepo osvetli in naredi bolj zračno. Enokrilna lesena vrata, ki vodijo v kuhinjo, naj se zamenjajo z drsnimi steklenimi. Z njimi in z obstoječimi steklenimi vrati v dnevni sobi se v predsobi pridobi še nekaj naravne svetlobe.
V dnevni sobi naj se ob skoraj celotni daljši steni razprostira večnamenska knjižna omara. Tako se zapolni prazna stena in pridobi večfunkcijski element. Da se razbije monotonost omare, so lahko police deloma odprte, deloma zaprte z drsnimi vratci. Te se poljubno premikajo po vsej dolžini in zapirajo posamezne dele knjižnih polic. Tako se spreminja videz knjižne omare in z njim podoba celotnega dnevnega prostora. Nasproti sedežne garniture naj stoji še nizek zaprt predalnik s televizorjem. Nad njim naj bodo viseče police, narejene enako kot knjižna omara. Ob steni, ki meji na sosednji prostor, je na željo lastnice še delovna mizica za računalnik, ki zdaj zavzema prostor kar na jedilni mizi. Drugi prostori so že opremljeni s pohištvom z visokim sijajem v beli barvi in svetlih rumenih oziroma bež odtenkih. Parket je povsod hrastov. V enaki barvni shemi naj bo urejena tudi dnevna soba. To bo dalo stanovanju občutek enovitosti, svežino in zračnost.