Živila je najbolje shraniti v navadne steklene posode, ki jih označite s trakom za zaščito pri beljenju. Nanje lahko napišete, kaj je v posodi, čeprav boste že na pogled vedeli, kaj vas čaka, ko boste odprli pokrov. Če živil ne boste shranjevali v namenske posode, lahko trakove z označbami neprestano menjate in prilagajate vsebini. Poleg tega lahko steklene posode dodatno popestrijo kuhinjo.
Pri roki imejte steklene posode s testeninami, moko, kosmiči in kavo.
Pripomočke za kuhanje organizirajte po pogostosti uporabe
Kuharski šefi imajo pri roki – na delovni površini – samo tiste kuhinjske pripomočke, ki je pogosto uporabljajo. Vsi ostali so pospravljeni v predalih ali omaricah.
Z magnetnim držalom za nože, ki je postavljeno nad delovno površino, boste imeli nož vedno pri roki. Poleg tega pa vam predala, kjer imate nože, ne bo treba dodatno zaščititi, da ga otroci ne bodo mogli odpirati.
Lonce in ponve organizirajte praktično
Praktičnost vedno postavite pred estetiko, svetujejo kuharski šefi. Lonce in ponve organizirajte tako, da bodo pospravljeni v bližini kuhalne plošče, umivalnika in hladilnika. Če imate možnost, jih lahko tudi obesite pod strop, poroča hunker.com.
Dovolj velika delovna površina
Vsi kuharski šefi stremijo k temu, da se jim med kuhanjem ni treba odmakniti od kuhalne plošče. To pomeni, da morajo imeti ob njej dovolj prostora za začimbe in vse sestavine, ki jih bodo uporabili pri kuhanju. Če imate delovno površino manjšo, si več prostora lahko zagotovite z manjšo mizo in premičnim vozičkom, ki ima na vrhu delovno površino.
PREBERITE ŠE: Selitev: kako spakirati posodo