Setveni koledar

Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svetujemo

Metlo je treba očistiti in pristriči

Po večkratni uporabi se v ščetinah nabere umazanija, zato moramo tudi metlo redno čistiti. Razcepljene konice pa preprosto lahko pristrižemo.
Foto: EuropePhoto/Shutterstock
Foto: EuropePhoto/Shutterstock
T. S. P.
16. 2. 2021 | 12:45
22. 10. 2024 | 13:24
2:12



Pometanje je eno izmed tistih gospodinjskih opravil, ki zaradi uporabe moderne tehnologije postaja staromodno. A vseeno najbrž ni gospodinjstva, v katerem ne bi v kakšnem kotu stala metla. Pometanje ima namreč tudi nekatere prednosti: deluje brez električne napeljave, metla je preprosta za uporabo, z njo lahko pometemo tudi večje kose, ki bi sicer vplivali na delovanje sesalca, brez zadržkov pa jo lahko uporabimo tudi zunaj.

Običajno uporabljamo metle z mehkejšimi ščetinami v hiši, sirkovo pa zunaj. Slednjo lahko uporabljamo tudi v notranjosti. Po večkratni uporabi je metlo smiselno oprati. To storite tako, da v plastično umivalno skledo nalijete toplo vodo in ji dodate nekaj sredstva za pomivanje posode.

Nasvet: metlo obrnite tako, da ne bo stala na ščetinah ali pa jo obesite.

Metlo z naravnimi ščetinami v vodi dobro namočite. Z metlo lahko nežno brodite po vodi, pomagate pa si lahko tudi z rokami. Ščetine nato sperite s hladno vodo. Posušite jo na zraku. Pa še nasvet: obrnite jo tako, da ne bo stala na ščetinah ali pa jo obesite. Metlo s ščetinami iz umetne mase pa namočite v vodo in sredstvo za pomivanje posode in pustite počivati uro in pol. Šele nato jo sperite in posušite.

Z redno uporabo ščetine počasi postajajo vedno bolj razcepljene na konicah in umazane. Takrat je čas, da vzamete v roke škarje in jih – tako kot lase – malce pristrižete. To velja predvsem za sirkove metle. Enako pa lahko naredite tudi z drugimi metlami.

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine