Prižiganje sveč ni namenjeno samo praznikom, temveč si s plamenčki lahko popestrimo tudi večere med letom. Še posebno priljubljene so dišeče svečke, ki poleg prijetnega ambienta v našem domu ustvarijo tudi dišečo atmosfero. Mislili bi si, da je prižiganje sveče tako preprosto opravilo, da pri njem ne moremo zagrešiti nobene napake in je treba paziti le na to, da se ne opečemo ali sveče ne prevrnemo. Pa je temu res tako?
Kot smo ugotovili v zadnjih nekaj letih, odkar so se razmahnila družabna omrežja, lahko napake zagrešimo čisto povsod. Malo za šalo malce zares, današnja sicer ni takšna, ki bi nas stala mirnega spanca, lahko pa, če se ji v prihodnje izognemo, prihranimo nekaj evrov.
Kot pravi Instagram video, moramo biti najbolj pozorni pri prižiganju sveče. Pravzaprav takrat, ko sten sveče v plamen odenemo čisto prvič. Ko sveča gori prvikrat, se bo namreč pod plamenom zaradi vročine oblikoval krog, ki se bo počasi širil. Luknja v topečem se vosku bo vse večja, prav tako obseg kroga, ki ga ta povzroča. Pri prvem gorenju sveče moramo biti pozorni, da je ne ugasnemo, preden se obseg razširi do skrajnih robov sveče.
V videu pravijo, da ima sveča spomin in s tem seveda niso mišljeni pravi možgani. Bo pa sveča, če ne boste upoštevali zgornjega nasveta, trajala manj časa, saj bo vosek hitreje izgoreval v globino. Dodajamo pa še en nasvet, da bodo sveče trajale dlje. Preden jih prižgete, jih za nekaj ur postavite v zamrzovalnik. Vosek bo na ta način počasneje izgoreval.