Največje napake, ki jih počnete med sesanjem

5. 2. 2022 | Besedilo: E. N.

napake, sesanje

Tudi pri sesanju lahko zagrešimo napake. Preverite, katere.

Sesanje je precej preprosto gospodinjsko opravilo, kljub temu pa od nas zahteva kar nekaj pozornosti in dela. Bolj pogosto kot sesamo, manj časa bomo za sesanje porabili, poleg pogostosti pa je potrebno imeti v mislih še nekaj drugih pravil.  Preverite, katere so največje napake, ki se jim je potrebno izogibati, ko pride do sesanja. 

Sesate prehitro

Vemo, da bi radi zaključili, kolikor hitro je to pač mogoče, a prehitro sesanje bo rezultiralo v površnosti in preostalih umazanih kotičkih stanovanja. Če boste s cevjo prehitro potovali po površinah, sesalec ne bo uspel vsrkati vse umazanije in tako bo velika večina prahu in druge mikronesnage ostala na tleh. Bodite potrpežljivi in sesajte počasi. Za zgled si lahko vzamete hitrost potovanja po stanovanju, ki jo prakticirajo robotski sesalniki. 

Ne sesate v različnih smereh

Sesanje pod različnimi koti bo veliko bolj učinkovito, kot če se boste premikali le v eni smeri. Sploh, ko govorimo o preprogah, tapisonih in drugih mehkih površinah, je premikanje nastavka v različnih smereh ključnega pomena. Le tako boste temeljito posesali prah in drugo nesnago. Če v stanovanju z vami biva tudi kakšen štirinožni kosmatinec, bo sesanje v različne smeri učinkovito odstranilo tudi dlake.

Ne uporabljate metle

Če stanovanje posesamo, ne potrebujemo metle, boste rekli. No, temu ni čisto tako. Praviloma bi morali površine najprej na hitro pomesti, da s tal odstranimo večje delce, ki bi lahko zamašili sesalno cev ali pa celo uničili filter. Šele nato se lotimo sesanja. Če ne verjamete, da pometanje naredi razliko, le poizkusite. Tla bodo občutno bolj čista, kot če bi jih le posesali.

Pozabljate na filter

In ko smo ravno pri filtru. Nikar ne pozabite, da ga je za dobro delovanje sesalca potrebno redno čistiti. Filtri se sicer med seboj razlikujejo, zato pred njihovim čiščenjem obvezno preberite priložena navodila. V večini primerov jih lahko sperete pod tekočo vodo, nekatere lahko celo operete v pralnem stroju. Spet drugi tipi filtrov pa ne marajo vode in jih je potrebno očistiti drugače. Vsekakor pa je to nujno početi pogosto.



Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE