Najpomembnejše je redno čiščenje sedežne garniture. Ker na njej preživimo veliko časa, se na njej nabere raznovrstna umazanija, prah, drobtine od hrane, lasje, živalske dlake, odtisi mastnih rok … Večje dele umazanije redno, enkrat tedensko, očistimo s sesalcem. Odstranimo okrasne blazine in z manjšim nastavkom posesajmo celotno sedežno garnituro, tudi po robovih in med blazinami, kjer se najpogosteje nabira umazanija.
PREBERITE ŠE: Kako pogosto moramo čistiti sedežno garnituro
Prah se izjemno hitro nabere na vseh gladkih površinah v stanovanju, zato, žal, tudi usnje ni izjema. Za brisanje prahu z usnjene sedežne garniture nikar ne uporabimo vode, saj ta usnju škodi. Usnje jo vpije, ko se posuši, pa na njem ostanejo vidni madeži oziroma robovi od vode.
Če usnje že brišemo z vlažno krpo, naj bo resnično le rahlo vlažna, da ne bi poškodovali kože. Bolje je, če prah obrišemo z nežno krpo iz jelenove kože in čistilom, namenjenim čiščenju usnjenih površin, ki jih prodajajo v pohištvenih salonih.
Kljub pazljivosti se nam lahko pripeti, da po usnju polijemo pijačo. Nemudoma jo popivnajmo, da usnje ne bi vpilo tekočine. Ko je tekočina obrisana, usnje očistimo z mehko krpo s pomočjo raztopine za čiščenje usnja z nežnimi gibi.
Je prvo pravilo, da ga še svežega očistimo. Dalj časa ga bomo pustili, težje ga bomo odstranili. Mehko krpo iz jelenove kože hitro navlažimo z raztopino blagega pralnega sredstva za občutljivo perilo. Madeža ne drgnemo, temveč ga le obrišemo s suho krpo in pustimo, da se ta posuši. Za zahtevnejše madeže uporabimo čistila, namenjena le za usnje, ki nam jih je svetoval prodajalec ob nakupu sedežne garniture.