Setveni koledar

Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svetujemo

Opremljamo z arhitektko: Med seboj povezani sobi za bratca in sestrico

Foto: Tjaša Justin
Foto: Tjaša Justin
Tjaša Justin, arhitektka, Akron
2. 2. 2024 | 08:04
22. 10. 2024 | 21:06
3:06

Hčerka zaradi ADHD nujno potrebuje gibalni prostor, sin pa rad sestavlja lego kocke in dela poskuse. Potrebujeta pisalno mizo, ki bo zaenkrat služila tudi kot domača pisarna.

Trenutno sta otroka stara 5 in 6 let in rada tičita skupaj. Iz izkušenj pa vem, da se kasneje zgodi, da pride želja po ločenih sobah, zato sob nisem združila, ampak v steni naredila okroglo odprtino, ki se lahko kasneje zapre. Tako sta sobi še vedno povezani. Odprtina je na takšni višini, da bosta brez težav varno plezala skoznjo.

PREBERITE ŠE: POTREBUJETE POMOČ PRI OPREMLJANJU? ARHITEKTI VAM SVETUJEJO BREZPLAČNO

Dečkova soba ima manjšo omaro s predali in kar nekaj regalov s policami, da bo lahko razstavil vse svoje ustvarjalne izdelke, pod oknom je dolga klop s predali, ki se nadaljuje pod mizo, ta pa je postavljena pravokotno na okno. Ob mizi je prostor še za kak premični predalnik. Na tej steni je okrogla odprtina za v sosednjo sobo. V drugi dekličini sobi je pod odprtino postelja, pod ogledalom klop, ki se na koncu zaključi z regalom. Ob daljši steni sem ji predvidela plezalno steno z lestvijo in pod njo blazino, da bo plezanje varno. Za vrati je večja omara z drsnimi vrati in nekaj ogledal nepravilnih oblik, ki popestrijo sobo.

Vsak ima na steni svoj motiv tapete, ki se barvno povezujeta, pohištvo pa je v kombinaciji svetlega lesa in bele.

S to rešitvijo sta sobi povezani, a hkrati omogočata, da vsak od otrok svojemu delu doda svoj pečat.

PREBERITE ŠE: OPREMLJAMO Z ARHITEKTKO: SOBI Z IGRALNIM PREHODOM

Pošljite nam vprašanje – s fotografijami

Za rubriko Opremljamo z arhitektko pridejo v poštev vprašanja za razporeditev opreme v enem prostoru z možnostjo manjših prilagoditev tlorisa. Prednost imajo vprašanja, povezana z dnevnimi prostori, spalnicami, predsobami, garderobami in garsonjerami. Opišite nam želje, problem, priložite tloris obstoječega stanja z merami, vrisanimi inštalacijskimi vodi, označenimi nosilnimi in predelnimi stenami ter čim več fotografij obstoječega stanja. Posamezna fotografija naj ima najmanj 2 MB. Na vprašanja brez priloženih fotografij ne bomo mogli odgovoriti, izjema je, če stavba še ni zgrajena. Vprašanja sprejemamo po elektronski pošti na naslov deloindom@delo.si, v zadevo napišite Arhitekturni nasveti. Ne pozabite pripisati svojega imena in priimka ter telefonske številke.

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine